Projekt edukacyjny e-Twinning

Jesteśmy szkołą eTwinning

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła jako jedna z 85 w Polsce otrzymała tytuł Szkoły eTwinning. Odznaka potwierdza innowacyjne działania naszej placówki w zakresie praktyk cyfrowych, e-bezpieczeństwa. Jesteśmy szkołą, która innowacyjnie i kreatywnie podchodzi do nauczania. Nasza kadra dba o wysoki poziom nauczania i ciągłego kształcenia się. Uzyskanie tytułu „Szkoły eTwinning” to uznanie za innowacyjne działania, jakie szkoła wdrożyła na rzecz promowania postawy obywatelskiej, świadomości kulturowej oraz kompetencji cyfrowych. Odznaka jest także formą uznania za pracę, jaką szkoła wykonała, by budować kulturę współpracy – w naszej szkole i poza nią, w swoich społecznościach i krajach.

➡️ https://etwinning.pl/85-polskich-placowek-wyroznionych-odz…/

Projekt eTwinning realizowany w roku szkolnym 2019/2020

W tym roku szkolnym wraz z parterami z Turcji oraz z Włoch realizujemy projekt Let's learn English together. Projekt jest realizowany w klasach 2a i 2b. Jego założeniem jest wspólna nauka języka angielskiego poprzez naukę piosenek, nagrywaniu filmików w języku angielskim, rozwiązywaniu kart pracy oraz nagrywaniu krótkich aranżowanych scenek.

Projekt Coding Masters throughout the school year został nagrodzony odznakami jakości przez

Krajowe Biuro eTwinning

oraz Centralne Biuro eTwinning

Z przyjemnością informuję, że projekt eTwinning: „Coding masters throughout the school year" został zarejestrowany na platformie eTwinning. Szkołami partnerskimi, z którymi nawiązaliśmy współpracę, są Berrio-Otxoa Ikastetxea, Hiszpania oraz szkoła KASTAMONU HACIBEY İLKOKULU, Turcja.

Przedsięwzięcie koordynują Pani Barbara Brząkała – Surówka i Pani Magdalena Mielech. Projekt jest realizowany w klasie 1a. Polega na wymianie zadań związanych z kodowaniem. Często jest to kodowanie bez użycia komputera. W projekcie wykorzystujemy także nowoczesne technologie wspomagające nauczanie. Celem nadrzędnym projektu jest motywacja uczniów do nauki języka angielskiego oraz zdobywanie niezbędnych we współczesnym rynku pracy umiejętności myślenia komputacyjnego. Celem dodatkowym jest otwarcie się na różnice kulturowe oraz tradycje innego kraju.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego padleta w celu śledzenia postępu prac w projekcie.

Polscy i tureccy partnerzy przedstawiają się/ Polish and Turkish partners introduce themselves

Oto nasze pierwsze zadanie PIXEL ART z Turcji/Here's our first task PIXEL ART from Turkey

A oto PIXEL ART jakie przygotowaliśmy dla naszych tureckich partnerów/ And here's the PIXEL ART we have prepared for our Turkish partners

Uczniowie wspólnie przechodzili labirynt/ Our students solved the maze task