Edukacja Zdalna-Praktyczny Poradnik

Drodzy Nauczyciele, Drodzy Rodzice,

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zostały zebrane wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Ponadto przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

20 listopada 2020

Nasi zdolni uczniowie

Miło nam poinformować, że sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do powiatowych etapów konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, biologii, geografii i chemii. Kolejne zmagania już w grudniu. Trzymamy kciuki!

19 listopada 2020

Informacja na temat konkursu "Pożeracze Książek"

XI Wrocławski Konkurs "Pożeracze Książek"

Do końca listopada można zgłaszać się do udziału w konkursie. Chętni uczniowie z klas 4-6 i 7-8 proszeni są o zgłoszenie się do bibliotekarza – pani Beaty. Jeśli w etapie szkolnym weźmie udział więcej niż 4 uczniów, w pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się eliminacje szkolne. Regulamin, listę książek oraz terminarz można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce: konkursy. Zapraszamy!

19 listopada 2020

Dzień buraka

Dnia 17 listopada w klasie 3a rządził online burak. Okazało się, że to bardzo zdrowe i ciekawe warzywo. Można z niego zrobić bardzo wiele potraw oraz cukier. Można też zrobić stemple. Kto chętny, to zapraszamy po wiedzę i zabawę. Wystarczy kliknąć w zdjęcie.

A oto zmagania Marcela z burakiem – kliknij w zdjęcie:

18 listopada 2020

Konkurs dla uczniów z klas 4-8

Zapraszamy uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie pt. "Ilustracja do wybranego prawa dziecka"

Aby zapoznać się z prawami dzieci, kliknij w obrazek:

Dodatkowych informacji udziela pani Katarzyna Jaszczyszyn.

18 listopada 2020

Konkurs " Moja wymarzona biblioteka"

Konkurs "Moja wymarzona biblioteka" ma w naszej szkole wieloletnią tradycję. Ogłaszany jest zawsze w październiku – miesiącu bibliotek szkolnych. W obecnej sytuacji pandemia pokrzyżowała nam nieco plany, tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Po wnikliwej debacie komisja w składzie Beata Wiśniewska- bibliotekarz szkolny, Joanna Zagner- Kołat- ilustratorka książek dla dzieci oraz Bożena Pochodyła- nauczyciel plastyki, wybrała prace, które jej zdaniem zasługują na nagrody:
  1. Andrii Horodiiczuk 3a
  2. Woktoria Obuchiewicz 5b
  3. Ala Głowacka 3b
  4. Lena Osadnik 3b
  5. Milena Bieńko, Lila Majchrowska 3a
  6. Ala Kmita 1a
  7. Filip Bochnak 1a
  8. Kacper Koperkiewicz 3b
Dodatkowo wyróżnienie komisja przyznała pracy wykonanej przez ucznia z klasy 1b Franka Nowickiego wspólnie z rodziną.

15 listopada 2020

SP107 Szkołą eTwinning

Miło nam poinformować, że szkoła otrzymała oficjalne dokumenty potwierdzające przynależność do sieci szkół eTwinning. Na ręce Dyrektora szkoły spłynął list gratulacyjny od Pani Mariya Gabriel, która w Komisji Europejskiej piastuje stanowisko Komisarza do spraw Innowacji i Młodzieży. Pękamy z dumy.

15 listopada 2020 | Czytaj całość

Patriotyczna lekcja muzyczna

Dnia 11 listopada zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców, uczniów z klas 0-8 do udziału w specjalnej lekcji muzycznej.

Kliknij: Zaśpiewajmy razem

10 listopada 2020 | Zobacz zdjęcia

Smaczna karteczka

W ramach ogólnopolskiego projektu „Serdeczna karteczka” uczniowie klasy 3 a wykonali zadanie listopadowe. Wymyślili życzenia oraz formę laurki dla naszych pań kucharek, które każdego dnia dbają o zdrowe i smaczne posiłki dla uczniów szkoły Podstawowej Nr 107. Karteczki zdążyliśmy wręczyć przed przejściem na zdalne nauczanie. Było wiele wzruszeń !

Kliknij w filmik – Smaczna karteczka

9 listopada 2020 | Zobacz zdjęcia

Organizacja nauczania od dnia 2 listopada

Organizacja nauczania od 2.11.2020 r. w klasach I-VIII w Szkole Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica we Wrocławiu

1.Od poniedziałku 2.11.2020 r. (do zakończenia zdalnego nauczania) w klasach I-VIII obowiązuje plan lekcji dostosowany do nauczania zdalnego.
2.Klasy I-III uczą się stacjonarnie.
3.Wychowawcy klas informują uczniów o zmianach w planie lekcji.
4.W planie lekcji klas IV-VIII na żółto zaznaczone są zajęcia on-line prowadzone przez nauczyciela.
5.Kolorem białym oznaczone są lekcje, podczas których uczniowie klas IV-VIII pracują samodzielnie(w razie trudności nauczyciele służą pomocą on-line).
6.Czas trwania lekcji (wraz z czynnościami organizacyjnymi)wynosi 45 minut.

1 listopada 2020