Wyprawka dla pierwszaka

Życzenia

23 czerwca 2022

Wakacyjna fotobudka w klasie 1a

24 czerwca to koniec roku szkolnego.. Specjalnie na tę okazję wychowawczyni klasy 1a przygotowała wakacyjną fotobudkę. Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był kolorowy dzień, pełen ciepłych uczuć i pozytywnych emocji. Wesoło rozpoczęliśmy upragnione wakacje!

27 czerwca 2022 | Zobacz zdjęcia

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

27 czerwca 2022

Wspominamy rok szkolny 2021/2022

27 czerwca 2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego- klasy ósme

W czwartek 23 czerwca odbyła się uroczysta gala zakończenia roku szkolnego przez klasy ósme.

Oto fotorelacja z tej imprezy.

27 czerwca 2022 | Zobacz zdjęcia

Zajęcia z edukacji finansowej w klasie 2a

W naszej klasie gościliśmy przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego, który poprowadził zajęcia na temat zabezpieczeń banknotów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja pieniędzy i jak są zabezpieczane przed ewentualnym podrobieniem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały nominał 100 złotowy pod mikroskopem, aby dostrzec na nim zabezpieczania. Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, a najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe przybory do pisania. Zdobyta przez nich wiedza na temat banknotów będących obiegu może im się w przyszłości bardzo przydać.

23 czerwca 2022

21 czerwca 2022

Zaraża innych swoją pasją

Dzieci ze świetlicy odwiedziła Ala Surówka. Nasza Koleżanka przybliżyła nam dyscyplinę, która jest jej wielką pasją – hobby horsing. Warto wiedzieć, że sport ten polega na odzwierciedleniu zawodów jeździeckich. Uczestnicy "jeżdżą" na kukiełkach przypominających głowę konia. Ala nie tylko bierze udział w zawodach, ale również samodzielnie wykonuje kukiełki. Ala, jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie. No i nieustająco trzymamy za Ciebie kciuki – na wszystkich arenach sportowych.

20 czerwca 2022 | Zobacz zdjęcia

Wysłuchaliśmy wykładu Profesora Ryszarda Waksmunda

W roku Marii Konopnickiej gościliśmy w naszej szkole Profesora Ryszarda Waksmunda, wybitnego badacza piśmiennictwa dla dzieci i młodzieży. Pan Profesor wręcz oczarował nas swoją opowieścią o nieco dziś zapomnianej pisarce epoki pozytywizmu. Przybliżył jej sylwetkę oraz najważniejsze dzieła. Co więcej, pokazał stare wydania książek Marii Konopnickiej, które pochodzą z jego prywatnej kolekcji. Odkrywanie twórczości tej niezwykłej kobiety sprawiło nam dużo radości.

20 czerwca 2022 | Zobacz zdjęcia