Po feriach- zajęcia w świetlicy

Po pierwszym tygodniu nauki po feriach dzieci z klas 1-3 są bardzo zadowolone. W świetlicy czas minął pod znakiem zimy oraz Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały wiele fantastycznych prac w różnych technikach. Były laurki dla seniorów, portrety bałwanków i misiów w zimowych sweterkach. Zajęcia plastyczne przyniosły wiele radości. Popatrzcie.

25 stycznia 2021 | Zobacz zdjęcia

Wolontariat w SP 107

Od września nasi szkolni wolontariusze przeprowadzili kilka udanych akcji. Pomimo trudnej sytuacji udało się zorganizować różne zbiórki darów.Jeszcze jesienią zebraliśmy bardzo dużo karmy i ciepłych posłań dla zwierząt – podopiecznych Grupy Pomocy Zwierzętom Ratuj. Cały czas trwa akcja "Pomaganie przez ubranie".W listopadzie i grudniu skupiliśmy się na kolejnych akcjach charytatywnych. Przed Bożym Narodzeniem uczniowie przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami dla Polaków mieszkających na Kresach. Kartki zostały przekazane do Stowarzyszenia Odra-Niemen.

25 stycznia 2021 | Czytaj całość

Konkursy zDolny Ślązak

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem etapu powiatowego

16 stycznia 2021 | Czytaj całość

Jak spędzać czas podczas ferii zimowych

Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia zaprasza do zapoznania się z ciekawymi propozycjami spędzenia tegorocznych ferii zimowych.

5 stycznia 2021

Propozycje MEN na ferie zimowe

Szanowni Państwo

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r.

Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Akcja „Ferie bez nudy”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.
Łączę wyrazy szacunkuAnna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

5 stycznia 2021

Trzymamy kciuki za film Marcela z klasy 3a

Marcel Bis z klasy 3a wziął udział w konkursie kolejowym „Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub nagranie krótkiego video na temat pozytywnych zachowań i dobrych manier podczas podróży pociągiem. Liczyła się kreatywność i ciekawe ujęcie tematu.

Marcel nagrał fantastyczny filmik. Oto on – kliknij w zdjęcie:

Trzymajmy kciuki!!!

4 stycznia 2021

Ferie zimowe

Drodzy uczniowie !
Przed Wami ferie zimowe. Zapraszamy Was do aktywności – wykonujcie codziennie jedno zadanie!

Kliknij: Ferie zimowe

Życzymy super zabawy !!!

3 stycznia 2021

Zimowisko w Nowym Teatrze