PÓŁKOLONIE LETNIE W SP 107

Powodzenia!

14 maja 2024

Droga do Wolności

Pochód majowy – Droga do Wolności to happening, który został zorganizowany w naszej szkole 8.05.2024.
Tu możecie zobaczyć relację z tego ważnego wydarzenia.

10 maja 2024 | Zobacz zdjęcia

Sukces w finałach zDolnego Ślązaka!

Anna Dulas z klasy 8a została laureatką konkursu historycznego.
Warto wspomnieć, że tytuł laureata gwarantuje wstęp wolny do szkoły ponadpodstawowej, a także zwalnia z egzaminu przedmiotowego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gry w muzeum

W kwietniu uczniowie klas ósmych odwiedzili Wystawę „Golgota Wschodu", poświęconą polskim zesłańcom Sybiru. Podczas krótkich zajęć wprowadzających poznali trudną historię ostatnich trzech wieków oraz wzięli udział w dwóch grach poświęconych historii zesłańców z XIX i XX w. Uczniowie byli grupą testową. Ich sposób rozwiązywania zadań i problemów posłuży Centrum Historii Zajezdnia oraz organizatorom wystawy, do modyfikacji i uatrakcyjnienia zajęć.

25 kwietnia 2024 | Zobacz zdjęcia

Tadeusz Kościuszko – bohater wielu narodów!

17 kwietnia klasa 7A uczestniczyła w podchodach zorganizowanych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Podczas rozgrywek rozgryzali sekrety i tajemnice Tadeusza Kościuszki oraz poznawali dokładnie przyczyny i konsekwencje rozbiorów. Rywalizowali w dwóch zespołach, z których każdy podążał własną ścieżką. Zdobyte punkty dały remis.

Non omnis moriar

19 kwietnia 1943 r. polscy obywatele żydowskiego pochodzenia rozpoczęli powstanie w warszawskim getcie. Zamknięci na niewielkiej przestrzeni, sukcesywnie mordowani przez niemieckiego okupanta, postanowili umrzeć z godnością. Przegrali, jednak pamięć o nich przetrwała. Uczniowie klas ósmych uczcili ich heroiczny czyn rysując przed szkołą żonkile, które stały się symbolem powstańców.

Piłka nożna dziewcząt

19 kwietnia nasza szkoła po raz pierwszy od wielu lat wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt boiskach Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na ul. Kłokoczyckiej 5.Poziom gry był bardzo wysoki, a przeciwnicy niezwykle sprawni. Do rywalizacji w fazie grupowej przystąpiliśmy z drużynami szkół sportowych: SMS Junior (Szkoła Mistrzostwa Sportowego) oraz SP 45. Mimo zaciętej walki nie udało się nam wygrać tych meczy. Zdobyliśmy jednak cenne doświadczenie. Dodatkowo rozegraliśmy mecz towarzyski z zawodniczkami zaprzyjaźnionej szkoły SP 25,gdzie gra była już bardziej wyrównana i przyniosła po obu stronach ciekawe akcje. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom z SP 107 wytrwałości i życzymy sukcesów piłkarskich w przyszłości.

Skład drużyny: Julia Obuchiewicz (kapitan), Alicja Ziemiak, Khrystyna Iliuk, Natalia Zielińska, Oliwia Chudy, Milena Bieńko, Nika Yaroshenko. Opiekun – Grzegorz Kapica.

23 kwietnia 2024 | Zobacz zdjęcia

Relacja z zawodów koszykówki chłopców i dziewcząt

10 kwietnia 2024 roku uczniowie szkoły SP 107, po raz pierwszy przystąpili do zawodów koszykówki 3x3, rozgrywanej w specjalnej koszykarskiej hali sportowej WKK przy ul. Czajcza we Wrocławiu. Koszykówka 3x3 to odmiana koszykówki, w której dwie drużyny 3-osobowe z jednym rezerwowym graczem rywalizują ze sobą grając do jednego kosza. Drużyna, która posiada piłkę, tworzy akcje aby zdobyć punkty, druga drużyna przeciwna stara się przerwać akcję, przejąć piłkę, wyjść z nią za linię rzutów za 3 punkty i stworzyć własną akcję koszową. Oczywiście wygrywa zespół, który w określonym czasie zdobędzie więcej punktów.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły rywalizowała z przeciwniczkami z SP 67 i SP 84. Mimo zaciętej walki nie udało nam się wygrać, ale zdobyliśmy cenne doświadczenie i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.

Drużyna chłopców zmierzyła się z zawodnikami z SP 36, SP80 oraz szkołą EKOLA, szkoła która profesjonalnie zajmuje się kształceniem młodych koszykarzy. Mimo zaciętej walki nie udało nam się wygrać z tak doświadczonymi zawodnikami. Mimo to nie poddajemy się, uczymy się od najlepszych, stawiamy na zdobywanie doświadczenia i zamierzamy startować w kolejnych edycjach zawodów.

20 kwietnia 2024 | Czytaj całość

Wiosenny Konkurs Wierszyka Logopedycznego już za nami

Tradycją naszej szkoły jest Wiosenny Konkurs Wierszyka Logopedycznego dla klas 1-3, który w tym roku odbył się 11 kwietnia. Przystąpiły do niego 22 osoby. Dzieci recytowały wierszyki o tematyce wiosennej utrwalające ćwiczone głoski. Zostały za to nagrodzone gromkimi brawami i dyplomami, a najlepiej recytujący nagrodami książkowymi.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce: