Czerwone krasnoludki w zielonej trawie i logo szkoły na środku

Akcja charytatywna "Zbieram w szkole"

Do końca maja w naszej szkole będzie trwać akcja ekologiczno-charytatywna pod hasłem „Zbieram to w szkole”.

Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Zbieramy różne, niepotrzebne już przedmioty. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży zebranych darów są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Ta akcja to „pomoc bez pieniędzy”.

Zbieramy :

Osoby, które zechcą wziąć udział w zbiórce, proszone są o przyniesienie przedmiotów zabezpieczonych i podpisanych (co przynosisz i od kogo są rzeczy).

Pozostawić je można w wyznaczonym miejscu na parterze szkoły.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie : www.zbieramtowszkole.pl

19 kwietnia 2021

Ogródek na parapecie

Dzieci z grupy 3 świetlicy postanowiły nietypowo przywitać wiosnę. Założyły swoje małe ogródki na parapecie. Przed pracą dowiedziały się, że rośliny można otrzymywać w różny sposób: z nasion, z bulw, z pędów i rozsad. Dzieci poznały też sposób uprawy zdrowych kiełków. Każdy chętny uczeń mógł zasadzić swoją roślinkę doniczkową – zielistkę, zasadzić czosnek czy cebulę. W myśl idei zero waste założyliśmy uprawę warzyw z odzysku. Nasza praca była świetną okazją do prowadzenia obserwacji wzrostu rośli oraz systematycznej opieki nad sadzonkami. Polecamy wszystkim.

19 kwietnia 2021 | Zobacz zdjęcia

Pamiętamy

19 kwietnia 2021

Zapraszamy do Naszej Szkoły

16 kwietnia 2021 | Czytaj całość

Konkurs zDolny Ślązak

Logo  konkursu Zdolny Ślązak

Laureatka i finalistka zDolnego Ślązaka w jednej osobie

W marcu odbyły się Finałowe Konkursy zDolnego Ślązaka 2020/2021 i należy podkreślić, że do ścisłego finału zakwalifikowało się niewielu uczniów z Dolnego Śląska.

Nasza uczennica klasy VI b Daria Dziedzic została laureatką Finałowego Konkursu Historycznego, w którym wzięło udział tylko 68 uczniów.

Daria otrzymała tytuły finalisty w trzech konkursach przedmiotowych:

Finałowym Konkursie Polonistycznym

Finałowym Konkursie Matematycznym

Finałowym Konkursie Geograficznym

Tytuł laureata nadaje szczególne uprawnienia, zwalnia ucznia z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu dodatkowego z wynikiem 100%.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

15 kwietnia 2021

12 kwietnia 2021

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Prosimy o zapoznanie się z treścią listu.

12 kwietnia 2021

Wielkanocne zajączki :)

Dzieci trzymają w rękach kolorowe pisanki.

3 kwietnia 2021

Pomagamy podopiecznym hospicjum

W ostatnim tygodniu nauki w szkole dzieci ze świetlicy przygotowały różne ozdoby wielkanocne. Piękne kurczaczki, ptaszki i pisanki zostały przekazane do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Nasze prace i inne stroiki świąteczne można teraz zakupić na charytatywnym bazarku fundacji. Zachęcamy do zerknięcia na stronę kiermaszu i dokonywania zakupów. Każda złotówka zostaje przekazana na pomoc chorym dzieciom. https://www.facebook.com/search/photos/?q=wroc%C5%82awskie%20hospicjum%20dla%20dzieci&sde=Abrx3zXpfdfZMPlwcb7D-I6Ffy2qaJQ-IPj0mbHp8fGi2VFdJAkIxpFVdZu5RTXevaM4XF7GZ8XusuQLF6AmbJoC5tUxSqlG5aiq8K39vAEJuDqJ0DBhV4n74tFuqSHlT6I2fi6REdr4ciI7oGCgpUT0

30 marca 2021 | Zobacz zdjęcia

Komunikat dla Rodziców

Drodzy Rodzice, Szanowni Opiekunowie
Już od przeszło roku zmagamy się w kraju z ekstremalnie trudną sytuacją epidemiczną. Burzy ona codzienną działalność wielu dziedzin życia, a placówek edukacyjnych w sposób szczególny. Mamy świadomość, że to temat wyjątkowo problematyczny i dla nas, i dla Was, destabilizujący funkcjonowanie Waszych rodzin.
Od najbliższego poniedziałku, 29 marca, znów nas zaczną obowiązywać nowe wytyczne wprowadzone przez polski rząd. W związku z powyższym po raz kolejny jesteśmy zmuszeni wprowadzić korekty w naszym wspólnym życiu. To okoliczności mocno uciążliwe, jednak nie pozostaje nam nic innego, jak zastosować się do wytycznych i prosić Was o zrozumienie oraz współpracę.
Od poniedziałku będziemy pracować w następującym reżimie i według poniższych reguł:
1. Na wniosek rodziców dzieci:

dyrektor zorganizuje zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, do której uczęszczają te dzieci.
2. Jeżeli zgodnie z Rozporządzeniem MEN przysługuje Państwu opieka nad dzieckiem, prosimy o wypełnienie wniosku zgodnie z załączonym wzorem i złożenie do Dyrektora.
3. Wystarczy, że jedno z rodziców pracuje w w/w miejscach pracy.
4. Pozostałym rodzicom w okresie od 29.03 do 11.04 przysługuje zasiłek opiekuńczy.

z wyrazami szacunku

26 marca 2021