Czerwone krasnoludki w zielonej trawie i logo szkoły na środku

Wakacyjne wspomnienia

Od początku września w grupie 3 świetlicy poznajemy nowe koleżanki i kolegów, uczymy się zasad bezpiecznego zachowania się w szkole i na boisku. Często wracamy do wakacyjnych dni i śpiewamy "Jeszcze w uszach szumią morskie fale...". Słuchając szant wykonaliśmy pierwsze kolaże, których tematem były morskie wyprawy. Okazało się, że wszystkie dzieci bardzo chętnie wykonują prace plastyczne i mogą pochwalić się prawdziwymi talentami. Zapraszamy do podziwiania wystawy naszych prac na parterze szkoły.

16 września 2021 | Zobacz zdjęcia

Dzień kropki

W środę 15 września w grupie 3 świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki. Było twórczo i wesoło. Zastanawialiśmy się, gdzie możemy spotkać kropki, z czym nam się kojarzą, jak wyglądają. Wykonaliśmy różne obrazki z serii "Połącz kropki". Każdy na swój sposób zaprojektował własną kropkę i mógł ją zaczarować w dowolny sposób. Obejrzeliśmy ciekawy film pt. "The Dot. Kropka", który zainspirował nas do rozmowy na temat wiary w swoje możliwości i pokonywania trudności. Na koniec była wspólna ruchowa zabawa "Twister", której podstawę stanowią bohaterki dnia – kolorowe kropki.

16 września 2021 | Zobacz zdjęcia

Dot Day

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci z klasy 1a świętowały ten dzień na wiele sposobów. Poznaliśmy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Było też guzikowe kodowanie oraz tworzenie "kropkowych dywanów" przed szkołą. To był kreatywny dzień.

15 września 2021 | Zobacz zdjęcia

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE – projekt

Uczniowie klasy 1a dołączyli do międzynarodowego, rocznego projektu plastycznego. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju dzieci/uczniów poprzez działania plastyczne. Projekt zakłada wykonanie raz w miesiącu prac plastycznych za pomocą niekonwencjonalnych technik plastycznych i umieszczenie ich na stronie organizatora.

15 września 2021 | Zobacz zdjęcia

Zajęcia Teakwondo

9 września 2021 | Czytaj całość

Podziękowanie dla SP107

9 września 2021

Szczepienia Covid-19

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące szczepień dzieci/uczniów są na bieżąco zamieszczane i aktualizowane w zakładce Covid-19

6 września 2021

Mikrobiologia i psychologia- Trampolina

„Mikrobiologia i psychologia to dwie kolejne dziedziny wiedzy, które poznawała 8C podczas Trampoliny. Test inteligencji wielorakich Gardnera pozwolił odkryć to co było znane, ale lekko zakryte. Test kromki chleba przyniesie swoje wyniki za około tydzień. O co chodzi? Klasa podzielona na 3 grupy. Pierwsza umyła ręce wodą i mydłem. Druga użyła płynu do dezynfekcji. Trzecia nie zrobiła nic. Każda z grup dotknęła swojej kromki. Co wyjdzie? Zobaczymy!

5 września 2021

Trampolina-myślenie krytyczne

Umiejętność krytycznego podejścia do informacji i rozpoznawania fake newsów są konieczne do zrozumienia współczesnego świata. W pierwszym dniu Trampoliny, uczniowie klasy 8C zmierzyli się z kilkunastoma historycznymi fotografiami. Nie znali historii, które skrywały, próbowali wymyślić swoje i sprawdzić jak bardzo mijali się z prawdą. Powstały opowieści, które uczyły krytycznej analizy informacji oraz pokazywały jak łatwo jest stworzyć fake news. Ciężkie boje myślowe zakończyły się wspólnym sadzeniem sadzonek orzechów na terenie szkolnym. Z pomocą przyszła Pani Kasia Herman oraz jeden z głównych kopaczy – owczarek belgijski Brego. Pierwszy dzień szkoły za nami!

2 września 2021 | Zobacz zdjęcia

1 września i duużue hop!

Na trampolinie oczywiście! Rozpoczynamy nowy rok naszą szkolną innowacją, która już piąty raz pozwala nam zacząć inaczej niż wszystkie szkoły. Czekają nas dwa dni adaptacyjne bez podręczników, zeszytów, lekcji, a nawet… ławek, które odsuwamy na bok.

Temat przewodni tegorocznej TRAMPOLINY to aktywizacja myślenia krytycznego. Takie podejście do myślenia pozwala lepiej radzić sobie w natłoku informacji i podejmować lepsze decyzje.

Czekają nas zabawy i ćwiczenia, w których będziemy zadawać pytania, analizować, tworzyć hipotezy i logiczne powiązania. Po prostu: myślisz o myśleniu!

1 września 2021