Przerwa w funkcjonowaniu kuchni szkolnej

Ważne!!!

Z względów epidemiologicznych kuchnia szkolna jest nieczynna w dniach 20.01.2022 -24.01.2011.

Kuchnia nie wydaje posiłków.

Prosimy Rodziców o zabezpieczenie dzieci w wyżywienie oraz o śledzenie wpisów pojawiających się w dzienniku Librus.

20 stycznia 2022

Konkurs ”Zakładka do książki”

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ”Zakładka do książki”. Zakładka może być wykonana dowolna techniką plastyczną ale bez użycia materiałów sypkich. Maksymalne wymiary zakładki to 8cm x 20 cm. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej lub pani Agaty Serneckiej (wychowawczyni grupy świetlicowej) do końca lutego. Mile widziane będą motywy z ulubionych książek czytelników (np. postać ulubionego bohatera literackiego). Podczas oceniania prac będzie brana pod uwagę oryginalność i pomysłowość oraz estetyka i staranność wykonania pracy. Prosimy nie podpisywać zakładek imieniem i nazwiskiem autora, tylko doczepić te informacje na osobnej kartce. Serdecznie zapraszamy !

Beata Wiśniewska i Agata Sernecka

20 stycznia 2022

Sprawny pierwszak

Sport to zdrowie – chyba każdy o tym wie. A najlepszym sposobem na pokazanie swojej sportowej formy jest udział we wszelkiego rodzaju zawodach. Myśląc o tym postanowiliśmy zorganizować SUPER-AKCJĘ – cykl zawodów składających się z wielu gier sportowych w ramach rywalizacji klas pierwszych. Jest to więc oczywiście akcja z kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i promującym zdrowy tryb życia."

18 stycznia 2022 | Zobacz zdjęcia

Bliżej tradycji

W okresie Bożego Narodzenia rodzinnie odwiedzamy szopki. I my, rodzina świetlicowa, postanowiliśmy pokłonić się Dzieciątku. Piękną szopkę bożonarodzeniową znaleźliśmy we wnętrzach wrocławskiej katedry. Teraz małych i dużych zapraszamy na spacer na Ostrów Tumski.

17 stycznia 2022

Zimowe bałwanki

W rytm znanej przez dzieci piosenki tworzyły zimowe prace plastyczne. W dzisiejszym poście prezentujemy "Nietypowe Bałwanki" wykonane przez uczniów z klasy 1a z wykorzystaniem materiałów odpadowych.

15 stycznia 2022 | Zobacz zdjęcia

Paczka dla Pani Marioli

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu swoim (koordynatora tego wolontariatu) oraz całej szkoły SP 107, wszystkim świątecznym darczyńcom uczęszczającym do naszej szkoły. Zebraliśmy wiele przeróżnych darów dla biednej i schorowanej, wrocławskiej seniorki – Pani Marioli. W dniach od 13 do 17 grudnia zgromadziliśmy bardzo dużo produktów długoterminowego spożycia, środków czystości i innych, które posłużą tej Pani, na wiele miesięcy, a może nawet na kilka lat. Dzięki temu minione święta i Nowy Rok będą dla niej może bardziej szczęśliwe. Wszystkie przekazane przez uczniów, rodziców, opiekunów i inne osoby upominki, zostały przekazane do Zespołu Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci I Młodzieży we Wrocławiu przy ul. Kołłątaja 20, gdzie jej pracownicy już bezpośrednio dostarczyli całą paczkę do p. Marioli.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję
Grzegorz Kapica

2 stycznia 2022 | Zobacz zdjęcia

Najpiękniejsze życzliwe kartki

W listopadzie i grudniu podczas zajęć świetlicowych oraz informatycznych powstawały najpiękniejsze życzliwe kartki – tradycyjne i elektroniczne. Prace uczniów zachwyciły członków jury do tego stopnia, że mieli oni kłopot z wyłonieniem tych najciekawszych. Przedstawiamy wyniki konkursu. W kategorii: klasy 1-3

1. miejsce – Jagoda Mostek, Grupa 3 świetlicowa

2. miejsce – Lena Wysmyk, Grupa 3 świetlicowa

3. miejsce – Stanisław Jackowiak, Grupa 2 świetlicowa

22 grudnia 2021 | Czytaj całość

Życzenia świąteczne

21 grudnia 2021

Świąteczne prace

Dzieci z klasy 2a, podczas zajęć świetlicowych wykonały pastelami karty świąteczne w dużym formacie. Prace możemy podziwiać w holu szkoły.

20 grudnia 2021

Chcemy dbać o srodowisko

Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w warsztatach, które poprowadzili pracownicy Straży Miejskiej Wrocławia – Pani Kasia, Pani Monika i Pan Norbert. Spotkanie zdominowały trzy tematy – bezpieczeństwo najmłodszych na drodze i na placu zabaw, segregacja odpadów oraz wykorzystanie dronów w codziennej pracy Straży Miejskiej. Wszystkie te zagadnienia, choć na pierwszy rzut oka dobrze znane, okazały się ciekawe, a nawet inspirujące. Pani Kasia przypomniała nam, że na przejściu dla pieszych powinniśmy zachować szczególną czujność – zawsze popatrzeć w prawo i lewo, czy nie nadjeżdża samochód.

20 grudnia 2021 | Czytaj całość