Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
13
16
19
20
24
25
26
27

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Bezpieczny Sieciak

Autorski projekt opracowany w Szkole Podstawowej nr 107, przeznaczony dla uczniów kl.0-6  oraz ich rodziców i nauczycieli. Realizowany  podczas lekcji informatyki, na kółku komputerowym oraz na godzinach wychowawczych w  lutym i marcu 2017r.

Program  ma na celu uświadomienie rodzicom uczniów i nauczycielom, jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Wiemy, że Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji oraz edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. W obecnych czasach globalna sieć jest czymś niezwykle potrzebnym, a w przyszłości na pewno stanie się wręcz niezbędna. Jednak korzystanie z Internetu prócz nauki i rozrywki niesie też różne zagrożenia, takie jak wchodzenie na nieodpowiednie dla nieletnich strony internetowe eksponujące pornografię lub przemoc, ujawnianie własnych danych osobowych czy dokonywanie zakupów w sklepach internetowych bez nadzoru rodziców. 

Dzięki projektowi nauczyciele i dzieci mają nauczyć się, w jaki sposób ochronić się przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z Internetu.

Szkolny koordynator projektu: Magdalena Mielech

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia