"Jak zazielenić ul. Żeromskiego"

Konsultacje społeczne – młodzi też mają głos! "Jak zazielenić ul. Żeromskiego"Społeczeństwo obywatelskie to takie, w którym mieszkańcy są świadomi działań jakie mogę podjąć, żeby otoczenie, w którym żyją (ulica, osiedle, miasto, kraj) było dla nich najbardziej optymalne. To także społeczeństwo, w którym każdy z nas ma szansę na wypowiedzenie się i przedstawienie własnego zdania na dany temat. W ten sposób w naszym mieście prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące Ołbina: "Jak zazielenić ul. Żeromskiego". Uczniowie naszej szkoły, z klas 8a i 8b wzięli udział w specjalnych działaniach skierowanych do młodzieży, w ramach owych konsultacji. Polegały one na warsztacie online podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, na których, na żywo łączyli się z osobą prowadzącą konsultacje: Hanną Achremowicz ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej. Uczniowie nie tylko poznali mechanizmy konsultacji społecznych, ale także przedstawili własne potrzeby i wizje wyremontowanej ulicy. Opinie uczniów w formie zebranej i zanonimizowanej przedstawione zostaną w raporcie z konsultacji wraz z innymi opiniami mieszkańców Ołbina i Wrocławia!

24 marca 2021 | Powrót do spisu wiadomości