Urząd Miasta

INFORMACJA Z URZĘDU MIASTA:

Szanowni Państwo, w imieniu Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka,
w związku z kampanią zdrowotną "Wrocław się szczepi" oraz promocją szczepień przeciw COVID-19 wśród młodzieży od 12 do 17 r.ż. pt. "Szczepienia na Dobry Początek Wakacji", zapraszamy Rodziców/Opiekunów wraz z młodzieżą do skorzystania jeszcze przed wakacjami ze szczepień ochronnych.
Szczepienia przeciw COVID-19, odbędą się 26 czerwca br. w Punkcie Szczepień na Stadionie Wrocław, Aleja Śląska 1, w godzinach 10°°-17°°.
Więcej informacji: https://www.wroclaw.pl/portal/szczepienia-na-dobry-poczatek-wakacji-akcja-stadion-wroclaw-26-czerwca?utm_source=wroclaw.pl&utm_medium=infobox&utm_campaign=covid
W załączeniu przekazujemy krótki materiał filmowy (ok. 6 min.) o szczepieniach młodzieży, w którym wypowiadają się wrocławscy specjaliści, wybitni lekarze i znane osobistości oraz młodzież.
Zachęcamy do obejrzenia."

LINK DO FILMU:

INFORMACJA Z URZĘDU MIASTA WROCŁAW

Gmina Wrocław włączyła się w akcję promującą szczepienia przeciw COVID-19. W związku z powyższym zapraszam do skorzystania z możliwości wzięcia udziału uczniów wrocławskich szkół w szczepieniach.
Poniżej link do plakatu promującego akcję "Szczepienia na dobry początek wakacji dla uczniów w wieku 12-17 lat".https://drive.google.com/drive/folders/1KNoD2ATc7794z2W9xRlzLWLGkiETbCpE?usp=sharing

INFORMACJA Z URZĘDU MIASTA WROCŁAWIA

Szanowni Państwo,

w ślad za przekazanym Państwu 11 czerwca br. komunikatem MEiN w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-18 lat informuję, że w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zostanie uruchomiony specjalny punkt szczepień tylko dla nastoletnich pacjentów, akcja szczepień młodzieży będzie się odbywać pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Od dnia 26 czerwca bez wcześniejszej rejestracji, młodzież w wieku 12-17 lat w godzinach 10.00-17.00 będzie mogła się zaszczepić preparatem firmy Pfeizer – jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 r.ż. Jedynym kryterium przystąpienia do szczepienia jest posiadanie pisemnej zgody rodziców a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecności rodziców podczas szczepienia.

W tym dniu zapraszamy na Stadion Wrocław nastolatków i ich rodziców. Powstanie tam strefa chillout, połączona z punktami informacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tematem szczepień dodatkowo do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze różnych specjalności – psycholog, dietetyk oraz fizjoterapeuta. Po szczepieniu będzie można obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej HYDRPOLIS i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury – Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Ponad to pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia a w ostatnim tygodniu wakacji zaszczepionych nastolatków zapraszamy na wspólny spacer po Rynku i okolicach pt. "Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku".

Dział Organizacyjny
Urząd Miejski Wrocławia