BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

"Kto ty jesteś?"
W świetlicy, w ramach świętowania Niepodległej Polski Kacper Skoneczny przeprowadził w grupie 1 Konkurs Wiedzy Obywatelskiej dla klas 2 i 3. Drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i chociaż pytania były coraz trudniejsze, walczyły do końca. Wygrała grupa 1, drugie miejsce zajęła grupa 4 ,przegrywając minimalną ilością punktów. Gratulujemy !

Wspominamy

Dzieci z grupy 1 przygotowały lampiony na groby swoich najbliższych. Listopad jest zawsze trochę smutnym miesiącem, kiedy wspominamy naszych najbliższych, którzy już odeszli. Symbolem naszej pamięci są lampiony przygotowane własnoręcznie przez dzieci.

Zdrowo jemy, długo żyjemy
W tygodniu poświęconym zdrowemu odżywianiu, dzieci ze świetlicy na zajęciach kulinarnych komponowały dania ze świeżych owoców i warzyw, wysłuchały też pogadanek na temat prawidłowego żywienia  i dobrych nawyków dotyczących zdrowego stylu życia.Tydzień zakończyliśmy robieniem soków z owoców przyniesionych przez dzieci. Największą przyjemność  dzieciom z grupy 1 sprawiła degustacja różnych soków oraz częstowanie nauczycieli i pracowników szkoły.

Nasi Bracia Mniejsi
Tradycją świetlicową jest październikowa zbiórka posłań, legowisk i karmy dla Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ślazowej. Zaczęliśmy 4 października, w dniu św. Franciszka, wizytą naszego przyjaciela Brego, który z panią Kasią przypomniał o naszych obowiązkach wobec potrzebujących psów i kotów. Nasza akcja będzie trwała do końca października, prosimy przyłączcie się do nas.

Ogród Botaniczny
Pięknego jesiennego dnia, grupa pierwsza wybrała się do Ogrodu Botanicznego, aby uzupełnić skrzynki bookrossingowe, które nasza szkoła ma pod opieką w ramach akcji "Cały Wrocław czyta". Odwiedziliśmy także nasze ulubione miejsca, ciesząc się słoneczna pogodą. Zauważyliśmy również przygotowania do remontu trasy prowadzącej do kładek na stawie. Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądał Ogród po przebudowie.