Przegląd teatralny "Zielona Gęś"

Pod koniec maja  grupa teatralna  przygotowującą się i pracująca w świetlicy odebrała wyróżnienia na gali przeglądu teatralnego „Zielona Gęś”. Gala odbywała się w Muzeum Czterech Kopuł.  Na przeglądzie zaprezentowaliśmy spektakl autorski „Nasza klasa sa… sa” Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia.

Jak dawniej żyli ludzie?

W piątek 17 marca uczniowie z 4 i 5 grupy świetlicowej wybrali się do Muzeum Archeologicznego na lekcję muzealną "Jak dawniej żyli ludzie?". Pani przewodni bardzo ciekawie i z pasją  opowiadała nam o życiu ludzi w dawnych wiekach. Już wiemy czym się różni osada od grodu oraz co się kryje pod nazwą "koczownik" i "człowiek osiadły". Oj, nie mieli lekko ludzie w dawnych czasach!

Muzeum Czterech Kopuł

7 marca druga grupa świetlicowa wybrała się do Muzeum Czterech Kopuł. Imponująca najnowsza przestrzeń muzealna zaopatrzona jest w  wystawę sztuki  współczesnej przeniesionej z Muzeum Narodowego. Obrazy oraz rzeźby zachwyciły dzieci. W czasie  lekcji muzealnej wszyscy uważnie słuchali  wykładu przewodnika. Wspólny czas spędziliśmy bardzo ciekawie.

Macedonia

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, zaprosiliśmy na spotkanie wolontariuszkę z  Semper  Avanti z Macedonii, która opowiadała o swoim kraju. Szczególną ciekawostką była miejscowość - Galicznik, w której odbywa się Festiwal  Ślubów. Przy okazji spotkania dzieci nauczyły się nazw regionalnych potraw Macedończyków, a na koniec  zatańczyły.

"Papierowy zawrót głowy, czyli pokaz mody z materiałów ekologicznych"

Impreza pod takim tytułem zaistniała w czwartkowe popołudnie w naszej świetlicy. Dzieciaki z gracją prezentowały ubiory zaprojektowane  i wykonane z pomocą nauczycieli świetlicy, rodziców i rodzeństwa. Niektórych projektów nie powstydziliby się nawet najznakomitsi, profesjonalni  projektanci. Zapraszamy do obejrzenia załączonej fotorelacji.