Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
05
12
13
14
15
19
20
22
24
26
27
29
31

bip logo pomn1 grad

Wrocław, moje miasto

Ten tydzień poświęcony był naszemu pięknemu miastu. Poznawaliśmy legendy wrocławskie, zabytki i historię. Finałem naszych działań były dwa konkursy. Jeden, dla klas pierwszych przeprowadziła pani Kasia Pełka, a drugi dla klas drugich i trzecich wolontariusz Kacper Skoneczny z panią Kasią Herman. Konkursom towarzyszyły wielkie emocje, a najlepsi zostali nagrodzeni.

Malarstwo współczesne

16 maja II grupa świetlicowa oraz dzieci uczęszczające na koło teatralne wybrały się na wystawę malarstwa współczesnego Leona Tarasewicza. Grupa kreatywna została zainspirowana do twórczych działań, o czym świadczą fotografie wykonane w muzeum. Świetlica to miejsce, które uczy poprzez poznawanie ciekawych miejsc Wrocławia.

Występ grupy teatralnej

We wtorek mieliśmy okazję obejrzeć najnowszy spektakl Koła Teatralnego prowadzonego przez panią Izę Polańską pod tytułem "Muzykanci z Bremy". Będzie on prezentowany na Międzyszkolnym Konkursie Teatrów Szkolnych "Zielona Gęś". Bardzo podobał się dzieciom z grup świetlicowych i zaproszonej "Zerówki", życzymy naszym artystkom powodzenia!

Jestem patriotą

Świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja biorąc udział w konkursie wiedzy obywatelskiej dla klas 1 i 2. Pytania obejmowały historię Polski i znajomość ważnych postaci z naszego życia politycznego i społecznego. Konkurs poprowadził niezawodny Kacper Skoneczny, a poziom wiedzy był tak wyrównany, że zdecydowało pół punktu na korzyść grupy 1. Gratulujemy!

SOS tu Ziemia !
Dzieciaki ze świetlicy spotkały się w plenerze, aby uczcić Dzień Ziemi.  Każda z grup przygotowała i wyskandowała hasło, mówiące o tym, co trzeba robić, aby chronić naszą planetę. Nstępnie grupy rozwiązywały zagadki  o tematyce przyrodniczej, zaśpiewały również piosenkę  "Moja planeta". Wspólnie z wychowawcami dzieci nadawały imiona drzewom rosnącym w okolicy boiska (drzewa zostały oznaczone plakietkami z imionami).  Później był czas na zabawę i odpoczynek w cieniu wybranych drzew.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia