Maj 2017

Jak dawniej żyli ludzie?

W piątek 17 marca uczniowie z 4 i 5 grupy świetlicowej wybrali się do Muzeum Archeologicznego na lekcję muzealną "Jak dawniej żyli ludzie?". Pani przewodni bardzo ciekawie i z pasją  opowiadała nam o życiu ludzi w dawnych wiekach. Już wiemy czym się różni osada od grodu oraz co się kryje pod nazwą "koczownik" i "człowiek osiadły". Oj, nie mieli lekko ludzie w dawnych czasach!

Muzeum Czterech Kopuł

7 marca druga grupa świetlicowa wybrała się do Muzeum Czterech Kopuł. Imponująca najnowsza przestrzeń muzealna zaopatrzona jest w  wystawę sztuki  współczesnej przeniesionej z Muzeum Narodowego. Obrazy oraz rzeźby zachwyciły dzieci. W czasie  lekcji muzealnej wszyscy uważnie słuchali  wykładu przewodnika. Wspólny czas spędziliśmy bardzo ciekawie.

Macedonia

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, zaprosiliśmy na spotkanie wolontariuszkę z  Semper  Avanti z Macedonii, która opowiadała o swoim kraju. Szczególną ciekawostką była miejscowość - Galicznik, w której odbywa się Festiwal  Ślubów. Przy okazji spotkania dzieci nauczyły się nazw regionalnych potraw Macedończyków, a na koniec  zatańczyły.

"Papierowy zawrót głowy, czyli pokaz mody z materiałów ekologicznych"

Impreza pod takim tytułem zaistniała w czwartkowe popołudnie w naszej świetlicy. Dzieciaki z gracją prezentowały ubiory zaprojektowane  i wykonane z pomocą nauczycieli świetlicy, rodziców i rodzeństwa. Niektórych projektów nie powstydziliby się nawet najznakomitsi, profesjonalni  projektanci. Zapraszamy do obejrzenia załączonej fotorelacji.
Jaka to melodia ?

W ostatni piątek odbył się w świetlicy konkurs muzyczny "Jaka to melodia? - Fryderyk Chopin" Wzięły w nim udział dzieci z 4 grup świetlicowych. Konkurs poprowadził Kacper Skoneczny, wysłuchaliśmy fragmentów 12 utworów  Fryderyka Chopina, a drużyny odgadywały tytuły wylosowanych fragmentów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z grupy I, drugie grupa III a trzecie grupa V.