W hołdzie naszej Ojczyźnie

W czwartek w naszej świetlicy śpiewaliśmy, recytowaliśmy i tańczyliśmy w hołdzie naszej Ojczyźnie, Wspólnie świętowaliśmy zbliżającą się rocznicę odzyskania niepodległości prezentując pieśni i wiersze patriotyczne w strojach przygotowanych w grupie 3.

Kto Ty jesteś?

W piątek dzieci z pierwszych klas uczestniczyły w konkursie wiedzy obywatelskiej "Kto Ty jesteś", który zorganizował i poprowadził Kacper Skoneczny. Pierwsze miejsce zdobyła Pola, zdobywając najwięcej punktów z wiedzy o Polsce i bezbłędnie recytując wiersz "Kto Ty jesteś" Władysława Bełzy. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone,a laureaci ponadto otrzymali dyplomy.

Czytanie w ogrodzie

Po raz drugi I grupa świetlicy odwiedziła Ogród Botaniczny uzupełniając nasze skrzynki bookrossingowe książkami pozyskanymi przez nauczycieli świetlicy. W ramach wolontariatu szkolnego towarzyszyli nam Kacper Skoneczny i Antonina Grzech, którzy głośno czytali nam fragmenty bajek. Ponadto poznaliśmy dzięki pomnikom ważne dla Ogrodu osobistości.
Gość z Niemiec
W październiku wznowiliśmy  spotkania uczniów z organizacją Semper Avanti. Andreas, gość z Niemiec, opowiadał  w klasie 7b o pracy wolontariusza. Następnie podczas warsztatów nauczył  podopiecznych ze świetlicy podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz liczebników. Koło teatralno - taneczne zaprezentowało dla gościa i kolegów z innych grup spektakl pt. „Dynia i jej przyjaciele”.
Lekcja w bibliotece

Pierwsza grupa świetlicowa rozpoczęła lekcje biblioteczne w zaprzyjaźnionej Bibliotece Publicznej "GRAFIT". Towarzyszyły nam jako wolontariuszki Tosia i Ania z klasy 7b i Marysia z klasy 4b. Dzieci poznały organizację pracy biblioteki i ogólne zasady korzystania z księgozbioru.Pani Bibliotekarka przypomniała też o konieczności szanowania książek i przeczytała przygodę "Franklina", który zgubił książkę wypożyczoną z biblioteki. Czas szybko minął przy oglądaniu przygotowanych książek i rysowaniu zakładek, trudno było się pożegnać.