Lipiec 2018

"Drzemy koty"

"Drzemy koty"- pod takim tytułem odbyły się warsztaty plastyczne w pracowni wrocławskiej artystki Magdy Raniszewskiej w Muzeum Miejskim w Ratuszu. Podczas zajęć  powstały piękne prace wykonane techniką collage inspirowane dziełami plastycznymi pani Magdy. Na końcu z zachwytem obejrzeliśmy wystawę prac naszej wrocławskiej artystki.

Warsztaty w Muzeum Narodowym

Na początku tygodnia pierwsza grupa świetlicowa uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym, których tematem była technika collage. Dowiedzieliśmy się, iż była ona znana w sztuce od średniowiecza, ale dopiero w latach dwudziestych zeszłego wieku uznana była jako odrębny kierunek sztuki. Po otrzymaniu porcji wiedzy zabraliśmy się za tworzenie  własnych dzieł.

Wizyta pani Moniki, lekarza weterynarii

Kolejne zajęcia z cyklu opieki nad zwierzętami odbyły się z udziałem zaprzyjaźnionej pani weterynarz- Moniki Krzysztofik. W rolę pacjenta wcielił się Brego, owczarek pani Kasi Herman. Dowiedzieliśmy się dużo o zasadach opieki nad zwierzętami znanymi jako TOWARZYSZĄCE. Na koniec wręczyliśmy p.Monice  laurki i rysunki przedstawiające pracę weterynarza. Dostaliśmy też zaproszenie do kliniki weterynaryjnej przy ulicy Ledóchowskiego.

Wrocław, moje miasto

Ten tydzień poświęcony był naszemu pięknemu miastu. Poznawaliśmy legendy wrocławskie, zabytki i historię. Finałem naszych działań były dwa konkursy. Jeden, dla klas pierwszych przeprowadziła pani Kasia Pełka, a drugi dla klas drugich i trzecich wolontariusz Kacper Skoneczny z panią Kasią Herman. Konkursom towarzyszyły wielkie emocje, a najlepsi zostali nagrodzeni.

Malarstwo współczesne

16 maja II grupa świetlicowa oraz dzieci uczęszczające na koło teatralne wybrały się na wystawę malarstwa współczesnego Leona Tarasewicza. Grupa kreatywna została zainspirowana do twórczych działań, o czym świadczą fotografie wykonane w muzeum. Świetlica to miejsce, które uczy poprzez poznawanie ciekawych miejsc Wrocławia.