"Wyślij pączka do Afryki"

W ostatnim tygodniu marca w naszej szkole odbył się coroczny kiermasz charytatywny "Wyślij pączka do Afryki". Jest to ogólnopolska akcja prowadzona przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa, a jej celem jest zgromadzenie funduszy na realizację różnych projektów pomocowych w Czadzie i Republice Środkowej Afryki (np. dożywianie i edukacja dzieci, budowa świetlicy, czy studni głębinowej). W tym roku kiermasz ciast połączony został z kiermaszem ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i rodziców z różnych klas oraz grup świetlicowych – 1, 2, 3 i 6.
Gorąco dziękujemy wszystkim osobom – dzieciom, wolontariuszom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za duże zaangażowanie w przygotowanie smacznych słodkości, pięknych dekoracji świątecznych i zakupy. Dzięki waszej wrażliwości, dobremu sercu i ofiarności zebrano kwotę 1133zł, która zostanie przekazana na szczytne cele. "Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć".

11 kwietnia 2023 | Powrót do spisu wiadomości