Wiwat Muzeum!

Tuż przed zamknięciem wystawy "Wiwat Muzeum!" w Muzeum Narodowym uczniowie klasy 1b uczestniczyli w oprowadzaniu połączonym z warsztatami plastycznymi. W niecodziennych kontekstach zaprezentowane zostały: rzeźba średniowieczna, współczesna, malarstwo nowożytne i współczesne, sztuka ludowa, rzemiosło artystyczne. Idąc tropem haseł między innymi takich jak: skupienie, poruszenie i śmiech wystawa próbowała odpowiedzieć na pytanie, jaka jest rola muzeum we współczesnym świecie.Zamysłem kuratorów było takie przystosowanie wystawy, by stała się ona jak najbardziej dostępna dla wszystkich zwiedzających. Eksponaty zawieszone zostały na niższej wysokości, by również dzieci czy osoby o specjalnych potrzebach mogły je dokładnie obejrzeć. Warto było!

28 lutego 2023 | Powrót do spisu wiadomości