HISTORIA JEST KOBIETĄ HERSTORIA NA 104 rocznicę odzyskania niepodległości!

104 lata temu Rzeczpospolita odzyskała niepodległość! Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 107 im Piotra Włostowica we Wrocławiu uczcili Narodowe Święto Niepodległości!
Pamiętając o ogromie wysiłku jaki został włożony w budowę niezależnej Rzeczpospolitej wybraliśmy 11 kobiet spośród tysięcy, które przyczyniły się do niepodległośći lub(i) stały się podporą polskości.
Postawiliśmy na herstorię, czyli mniej znaną część historii, w której główną rolę odegrały kobiety.

10 listopada w 107 działo się wiele!

1. Zorganizowaliśmy Przegląd Piosenki Patriotycznej (klasy 1-3)
(film)
2.Równo o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy w barwnym – białoczerwonym szyku – odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego
(Film)
3. Klasy 4-8 uczciły pamięć wybitynych patriotek, Kobiet Niepodległości odgrywająć fragmenty z ich życia!

14 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości