Ważny dzień pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to niezwykle doniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych wraz z zaproszonymi gośćmi licznie stawili się na uroczysty apel właśnie z tej okazji. Swoje święto Pierwszaki rozpoczęły od przedstawienia bogatych programów artystycznych, w przygotowaniu których swój udział miały wychowawczynie: kl.1a p. Agata Sitarz, kl.1b p. Dorota Safaryn, kl.1c p. Joanna Ziółkowska, a także wychowawczynie świetlicy: p. Izabela Polańska i p. Mirosława Szałek.

Wszystkie Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Uczniowie z dumą chwalili się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Następnym etapem wydarzenia było uroczyste złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły i ślubowanie, w myśl którego nowi uczniowi zdeklarowali się do bycia dobrymi ludźmi, dumnego reprezentowania szkoły, szanowania rodziców, nauczycieli, kolegów, aktywnego zdobywania wiedzy. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im.Piotra Włostowica dokonał dyrektor szkoły p. Dariusz Cichy. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości każde dziecko zostało obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2022/2023.

6 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości