Nie bądźcie obojętni...

" Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana na poczet aktualnej polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana [...] Auschwitz nie spadło z nieba". Ponad dwa lata temu wypowiedział te słowa były więźień niemieckiego obozu koncentracyjnego Marian Turski.

Uczniowie klas 8 24.10 złożyli hołd pomordowanym więźniom byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Podczas wizyty w ustanowionym na terenie byłego obozu muzeum uczniowie poznali tragiczne losy więźniów. W trakcie warsztatów zagłębili się w problematykę poszanowania godności ludzkiej oraz tragicznych następstw ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu i uprzedzeń.

28 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości