Zakończenie akcji charytatywnej CAŁY WROCŁAW CZYTA „WĘDRUJĄCE KSIĄŻKI”

W 21 wrocławskich szkołach i przedszkolach od kwietnia trwała akcja charytatywna CAŁY WROCŁAW CZYTA „Wędrujące książki”, której celem było wsparcie polskich i ukraińskich dzieci w Kołomyi w Ukrainie.

To wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, firmy Kaufland oraz Polskiego Towarzystwa Kultury Polskiej „Pokucie” na Ukrainie.

Do każdej placówki uczestniczącej w akcji trafił plecak, a w nim polskie książki przeznaczone do wypożyczenia przez uczniów. Po przeczytaniu, książki wróciły do plecaka.

Ten zestaw został uzupełniony przez uczniów każdej placówki o zakładki, życzenia oraz inne warte uwagi wydawnictwa dla dzieci. Teraz w październiku 2022 r. trafią one do szkoły w Kołomyi w Ukrainie, gdzie kształcą się polscy i ukraińscy uczniowie.

Dziękujemy naszym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję, ponieważ udało się zebrać 5 kartonów zawierających książki dla dzieci w różnym wieku, materiały piśmiennicze, zakładki do książek, gry edukacyjne i filmy z adaptacjami literatury polskiej.

Beata Wiśniewska i Agata Sernecka

10 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości