Wyjście klasy 8c i 8a do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Uczniowie klasy 8c i 8a wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach kompetencji europejskich dla dzieci i młodzieży: „Unia europejska – co mi daje, że w niej jestem?”.

Zajęcia odbyły się we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Podczas warsztatów młodzież zapoznała się różnymi aspektami funkcjonowania Unii Europejskiej. Rozmowy dotyczyły historii integracji europejskiej, projektów mających szczególny wpływ na dzisiejsze funkcjonowanie wspólnoty i programów będących w trakcie realizacji.

Uczniowie dowiedzieli się jak podróżować po Europie w ramach strefy Schengen – odbyli wirtualną podróż po większości państw UE i poznali ich najważniejsze cechy.

Poznali podstawowe instytucje zajmujące się rekrutacją w Europie – EPSO oraz EURES, a także inicjatywy unijne w ramach pakietu "Erasmus Plus": Erasmus, Leonardo da Vinci i Mobilna Młodzież.

Warsztaty były także okazją do integracji z uczniami z Ukrainy, dla których specjalnie zajęcia tłumaczone były symultanicznie na język ukraiński

9 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości