Finał XII Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek

26 kwietnia 2022 roku odbył się finał XII Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. 125 uczniów z 37 szkół podstawowych powiatu wrocławskiego zmierzyło się z testem dotyczącym dziesięciu powieści zaproponowanych przez organizatorów. W tym roku uczniowie napisali test w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 i 7-8. Konkurs został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.

W tym roku konkurs w nowej formule odbył się zdalnie.

Wszystkim Pożeraczom dziękujemy za udział, podziwiamy Wasz zapał i miłość do literatury. Życzymy wielu przyjemnych chwil spędzonych nad kolejnymi książkami. Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu oraz wspieranie zainteresowań czytelniczych.

Lista Laureatów:

I miejsce: Lena Zubrzycka SP 61, Daria Dziedzic SP 107

II miejsce: Mikołaj Kisowski SP 75, Ula Polit SP 28, Natalia Czurejno Szkoła Podstawowa w Wykrotach

III miejsce: Piotr Pieron SP PRIMUS, Stanisław Orlicki SP 68, Lena Sójka SP 39, Anna Górska SP 76, Filip Kołtuniuk SP 51, Szymon Ciosk Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej, Gabriela Grządkowska SP 64

Lista dodatkowo wyróżnionych uczestników finału:

Zuzanna Jurczyk SP 91, Bogusław Górski SP PRIMUS, Krzysztof Merwiński SP 12, Bartosz Kisielewski SP 68, Zofia Krajewska SP 9

Zwycięzcy konkursu- Laureaci, czyli uczniowie, którzy zajęli 1,2,3 miejsce (niezależnie od kategorii wiekowej) mają prawo do dodatkowego punktu rekrutacyjnego na świadectwie ukończenia szkoły. Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy finału otrzymają także książki i dyplomy, które będzie można odebrać od 12 maja na dyżurce w SP 107.

10 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości