Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak 2021/2022 – nasi laureaci i finaliści

W ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień odbyła się kolejna edycja konkursów zDolny Ślązak 2021/2022 – etap: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Warto podkreślić, że uczestnicy musieli wykazać się bardzo szeroką wiedzą i umiejętnościami z następujących przedmiotów: z języka polskiego, języka angielskiego, historii, biologii, geografii, fizyki, matematyki, chemii. Dla naszych uczniów finały zakończyły się dużym sukcesem. W sumie w konkursach wzięło udział 50 osób z klas 7-8 oraz 5a, niektórzy startowali w wielu przedmiotach, wszystkim dziękujemy.

Natomiast pierwszy raz w historii szkoły mamy:

-podwójnego laureata w dwóch dziedzinach:

z języka polskiego oraz historii

Darię Dziedzic-z klasy 7b

Daria Dziedzic została jeszcze finalistką z matematyki oraz geografii,

-dwóch laureatów i finalistkę z języka polskiego:

Maciej Chyla z klasy 8a – laureat

Daria Dziedzic kl. 7b – laureat

Zuzanna Buraczewska kl. 7b – finalistka

- finalistę z fizyki:

Macieja Chylę – z klasy 8a

Wszyscy laureaci są zwolnieni z danego przedmiotu z egzaminu ósmoklasisty z wynikiem 100%, dodatkowo jako laureaci mają prawo wyboru szkoły średniej, natomiast finaliści otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

11 kwietnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości