Finał XI Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek

27 kwietnia 2021 roku odbył się finał XI Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek. 71 uczniów z 21 szkół podstawowych Wrocławia zmierzyło się z testem dotyczącym dziesięciu powieści zaproponowanych przez organizatorów. W tym roku uczniowie napisali test w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 i 7-8. Konkurs został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021. W tym roku konkurs w nowej formule odbył się zdalnie.

Wszystkim Pożeraczom dziękujemy za udział, podziwiamy Wasz zapał i miłość do literatury. Życzymy wielu przyjemnych chwil spędzonych nad kolejnymi książkami. Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu.

Lista Laureatów:

1 miejsce: Anna Klonecka SP 91

Filip Kołtuniuk SP 51

2 miejsce: Magdalena Wrona SP 91

3 miejsce: Daria Dziedzic SP 107

Michał Łysek SP 8

Lista nagrodzonych uczestników finału

4 miejsce: Mikołaj Pukas SP 50

5 miejsce: Natalia Powałowska SP 12

6 miejsce: Alicja Orman SP 50

Mikołaj Kisowski SP 75

Maja Borkowska SP 91

7 miejsce : Ignacy Rusiecki SP 5

Emilian Michalczyk SP 99

Anastasiya Zhura SP 76

Bartłomiej Fuchs Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia numer 2

Zwycięzcy konkursu- Laureaci, czyli uczniowie, którzy zajęli 1,2,3 miejsce (niezależnie od kategorii wiekowej) mają prawo do dodatkowych punktów rekrutacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły. Laureaci oraz nagrodzeni uczestnicy finału otrzymają także książki i dyplomy, które organizatorzy konkursu dostarczą do szkół.

Beata Wiśniewska

5 maja 2021 | Powrót do spisu wiadomości