Trzymaj się prosto

Co roku jesienią zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w kampanii prozdrowotnej "Trzymaj się prosto". Od piętnastu lat zachęcamy do dbania o proste plecy i kształtowania od najmłodszych lat zdrowego stylu życia.

W tym roku Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję ważenia plecaków; podczas lekcji wychowania fizycznego odbyły się zajęcia na temat wzmacniania mięśni posturalnych, a na lekcjach języka angielskiego uczniowie pisali listy od kręgosłupa do nas. Odbyły się także pogadanki na temat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W klasach młodszych uczniowie poznali ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu, obręczy barkowej, a panie przypominały zasady prawidłowego siedzenia w ławce.

Ze względu na przejście w tryb nauki zdalnej wiele zaplanowanych działań uległo zmianie. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa i higieny pracy przy komputerze i zaproponowali proste ćwiczenia śródlekcyjnych, które ułatwiają pracę przy komputerze.

30 listopada 2020 | Powrót do spisu wiadomości