Kontakt

Archiwum aktualności

Tydzień papieski

Śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla Naszego Papieża

Setne urodziny Ojca Świętego trwały w naszej wirtualnej szkole cały tydzień. W Tygodniu Papieskim odwiedziliśmy wirtualne Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się, jak żył młody Karol Wojtyła. Pochylaliśmy się również nad tekstami wybitnego myśliciela. Wsłuchiwaliśmy się w głos poety. A komentarze naszego Katechety Piotra Ćwiklińskiego – niezwykle ciekawe i inspirujące – przybliżały małym i dużym nauczanie Jana Pawła II. Były również wyzwania, czyli śpiewy i tańce dla Wielkiego Polaka. Spotkanie z Naszym Papieżem zapoczątkowało wiele cennych inicjatyw. Z pewnością pozostawiło w naszej pamięci te oto słowa.

Zdjęcie – Grzegorz Gałązka

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”.

25 maja 2020 | Powrót do spisu wiadomości