Relacja z zawodów koszykówki chłopców i dziewcząt

10 kwietnia 2024 roku uczniowie szkoły SP 107, po raz pierwszy przystąpili do zawodów koszykówki 3x3, rozgrywanej w specjalnej koszykarskiej hali sportowej WKK przy ul. Czajcza we Wrocławiu. Koszykówka 3x3 to odmiana koszykówki, w której dwie drużyny 3-osobowe z jednym rezerwowym graczem rywalizują ze sobą grając do jednego kosza. Drużyna, która posiada piłkę, tworzy akcje aby zdobyć punkty, druga drużyna przeciwna stara się przerwać akcję, przejąć piłkę, wyjść z nią za linię rzutów za 3 punkty i stworzyć własną akcję koszową. Oczywiście wygrywa zespół, który w określonym czasie zdobędzie więcej punktów.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły rywalizowała z przeciwniczkami z SP 67 i SP 84. Mimo zaciętej walki nie udało nam się wygrać, ale zdobyliśmy cenne doświadczenie i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.

Drużyna chłopców zmierzyła się z zawodnikami z SP 36, SP80 oraz szkołą EKOLA, szkoła która profesjonalnie zajmuje się kształceniem młodych koszykarzy. Mimo zaciętej walki nie udało nam się wygrać z tak doświadczonymi zawodnikami. Mimo to nie poddajemy się, uczymy się od najlepszych, stawiamy na zdobywanie doświadczenia i zamierzamy startować w kolejnych edycjach zawodów.

Brawa za zaangażowanie dla naszych zawodniczek i zawodników.Wierzymy, że kolejny turniej będzie bardziej owocny dla naszych młodych sportowców.
Skład drużyny dziewcząt: Julia Obuchiewicz (kapitan), Alicja Ziemiak, Karolina Lehetska, Nataliia Dnistrian. Skład drużyny chłopców: Marcel Bis (kapitan), Mateusz Rybiński, Wojciech Wojcieszak, Andrii Hordiichuk Opiekun – Grzegorz Kapica.

20 kwietnia 2024 | Powrót do spisu wiadomości