Gala zDolnego Ślązaka

12 maja odbyła się Gala Laureatów konkursu „zDolny Ślązak”. W roku szkolnym 2022/2023 do dziewięciu konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 58 253 uczniów, na etapie powiatowym 4208, a w finałach 1251. Ostatecznie wyłoniono 402 laureatów w całym województwie dolnośląskim w tym 6 laureatów czterokrotnych, 5 laureatów trzykrotnych, 44 laureatów dwukrotnych oraz 347 jednokrotnych. W gali uczestniczyli laureaci oraz zaproszeni goście.

W naszej szkole zaszczytny tytuł laureata zdobyły trzy uczennice:

- Daria Dziedzic z klasy 8b, która otrzymała cztery tytuły laureata: z języka polskiego, matematyki, historii i geografii.

- Zuzanna Buraczewska z klasy 8b, która zdobyła dwa tytuły laureata z języka polskiego i matematyki.

- Anna Dulas z klasy 7a, która zdobyła tytuł laureata z historii.

- Należy podkreślić, że Daria Dziedzic oraz Zuzanna Buraczewska zostały finalistkami z dwóch konkursów: biologii i fizyki.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy w przyszłym roku podwojenia sukcesów.

29 maja 2023 | Powrót do spisu wiadomości