Aktualności świetlicy

Chcemy dbać o srodowisko

Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w warsztatach, które poprowadzili pracownicy Straży Miejskiej Wrocławia – Pani Kasia, Pani Monika i Pan Norbert. Spotkanie zdominowały trzy tematy – bezpieczeństwo najmłodszych na drodze i na placu zabaw, segregacja odpadów oraz wykorzystanie dronów w codziennej pracy Straży Miejskiej. Wszystkie te zagadnienia, choć na pierwszy rzut oka dobrze znane, okazały się ciekawe, a nawet inspirujące. Pani Kasia przypomniała nam, że na przejściu dla pieszych powinniśmy zachować szczególną czujność – zawsze popatrzeć w prawo i lewo, czy nie nadjeżdża samochód.

Dała nam również wskazówki, jak postępować w sytuacjach, gdy nieznajomi proponują nam wspólny powrót do domu z naszego placu zabaw czy boiska szkolnego. Pokazała nam także różne pojemniki na odpady, abyśmy nauczyli się je segregować, a tym samym dbać o środowisko. Duże wrażenie zrobił na nas dron, którego mogliśmy zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć. Pan Norbert opowiedział nam, jak porusza się sprzęt w powietrzu, i w jakich akcjach bierze udział. Warsztaty otworzyły nam oczy na wiele spraw. A otrzymane w prezencie od gości naklejki z napisem „Przyjaciel Ziemi” zainspirowały do podjęcia szerokich działań proekologicznych.

20 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości