Aktualności świetlicy

Dzień Czystego Powietrza

W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza przypadającego 14 listopada dzieci z grupy 3 świetlicy uczestniczyły w ekologicznych zajęciach na temat zanieczyszczenia powietrza. Dowiedziały się, czym jest smog, skąd się bierze, jakie niesie ze sobą zagrożenia. Dzieci poznały nowe pojęcia – niska emisja, transport, smog, przemysł. Podczas zajęć z dużym zaciekawieniem obejrzały filmy na temat smogu i sposobów walki z tym bardzo negatywnym zjawiskiem. Chętnie rozwiązywały zadnia i wykonały plakaty pod hasłem "STOP SMOG". Teraz dzieci już wiedzą, że zawsze można sprawdzić jakość powietrza we Wrocławiu i gdy jest poniżej normy lub zła, to nie możemy długo przebywać na dworze. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

19 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości