Aktualności Laboratoria przyszłości

Pasowanie na ucznia

4 października 2023r. to bardzo ważna data dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Uczniowie kl.: 1 a, 1 b i 1 c przez ostatnie tygodnie poznawali szkołę, jej pracowników, swoje wychowawczynie i integrowali się we własnym gronie. 24.10.23 r. o godzinie 16.30 przyszedł czas na symboliczne Ślubowanie. Po powitaniu pana dyrektora Dariusza Cichego, pani wicedyrektor Beaty Łopatniuk oraz gościa specjalnego naszej uroczystości, pani Marty Kozłowskiej – Radnej Rady Miejskiej Wrocławia VIII kadencji oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, uczniowie zaprezentowali wspólnie wiersz oraz piosenkę pt.,,Moja szkoła”.

## Laboratoria Przyszłości. Podczas uroczystości wykorzystano mikrofon zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Po wypowiedzeniu tekstu przysięgi i uroczystym pasowaniu przez Panią Radną, dzieci stały się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica. Na zakończenie pierwszej części uroczystości był czas dla,,fotoreporterów”. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości. Ciąg dalszy świętowania odbywał się wspólnie z rodzicami w sali gimnastycznej, gdzie były tańce, hulanki i swawole. To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

31 października 2023 | Powrót do spisu wiadomości