Aktualności Laboratoria przyszłości

Programowanie ze Skribotem

Uczniowie klasy VIIa i b uczą się podstaw programowania ze SkriBotem. SkriBoty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
SkriBot to zestaw pozwalający na samodzielne stworzenie robota krok po kroku oraz naukę podstaw mechaniki, elektroniki i programowania na różnych poziomach zaawansowania:
Konstruowanie – Tworząc konstrukcję robota, uczniowie nie tylko poznają świat inżynierii i rozwijają zdolności manualne, ale także uczą się organizacji pracy.
Elektronika – Samodzielne podłączanie elementów elektronicznych pozwala zrozumieć działanie mikrokontrolerów i poznać podstawy elektroniki.
Programowanie – Rozwój wiedzy i umiejętności programistycznych, niezależnie od poziomu zaawansowania, pozwala odkrywać i stosować w praktyce zróżnicowane technologie.
Uczniów czeka wiele godzin pracy projektowej, zabawy i nauki krok po kroku od prostych zadań po zaawansowane wyzwania.

21 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości