Aktualności klas 1-8

Dzień czytania w szkołach

Dzień Czytania w Szkołach

10 grudnia nasza społeczność szkolna wzięła udział w obchodach Dnia Czytania w Szkołach. Dzień został wybrany nieprzypadkowo. Tego dnia Olga Tokarczyk odebrała w Sztokholmie Nagrodę Nobla za 2018 rok w dziedzinie literatury. A my na lekcjach prezentowaliśmy swoje ulubione książki. Robili to uczniowie jak również nauczyciele.

Rozmawialiśmy o wielu sprawach np. przypominaliśmy sobie jaką pierwszą książkę przeczytaliśmy w dzieciństwie sami, jakie mamy w domach rytuały czytelnicze, czy lubimy dostawać książki na prezenty. W starszych klasach odbywało się głośne czytanie opowiadań Olgi Tokarczuk „Pasażer”, „Przetwory” „Góra wszystkich świętych”. Bawiliśmy się w tworzenie nowych tekstów, lub zadań na podstawie przeczytanej literatury popularnonaukowej.

12 grudnia 2019 | Powrót do spisu wiadomości