Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Wycieczka do ogrodu botanicznego.

Wycieczka do wrocławskiego Ogrodu Botanicznego okazała się dla dzieci z grupy przedszkolnej przeżyciem. Dzieci poznały ogród jako unikatową placówkę naukową, przyrodniczą, ekologiczną, turystyczną i rekreacyjną, i po kolei wcielały się rolę naukowca, przyrodnika, ekologa, turysty i osoby zażywającej rekreacji.

Zwiedziły wystawę muzealną „Panoramę natury”, dowiadując się, jak bardzo przyroda zmieniała się od powstania Ziemi. Obejrzały najróżniejsze stanowiska roślinne z okazami z różnych zakątków świata, w tym górskie i wodne. Widziały rośliny chronione, nawet ogromne i bardzo stare drzewo - pomnik przyrody. Znalazły też alejkę roślin używanych do leczenia i kosmetyki, oraz pomniki osób zasłużonych dla botaniki i Ogrodu Botanicznego. Atrakcją turystyczną okazały się także staw z mostem, wodospad z tarasem widokowym, plac rekreacyjny z fontanną i pobliską kawiarenką z lodami, maski wykonane przez uczestników zajęć jednego z wrocławskich MDK-ów, współczesne rzeźby z metalu... Nic dziwnego, że w ogrodzie tym pisze się wiesze, robi zdjęcia czy maluje obrazy. To zaczarowany, piękny świat, który jest bardzo cenny i do którego zawsze chce się wracać.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia