Czerwiec 2018

Dzień Patrona w grupie „0a”.

Nadszedł Dzień Patrona, a jest nim w naszej szkole pan Piotr Włostowic. Dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, kim była ta postać, jakie miała przymioty i dlaczego została patronem naszej placówki.

Poznały też znaczenie słowa patron i opowiedziały o postaciach, które wiele dla nich znaczą, i na których chciałyby się wzorować. A potem przyszedł czas na zabawy w stylu rycersko-dworskim, jak to za czasów naszego patrona. Z tego też powodu dzieci poprzebierały się odpowiednio do nich. Dobrze mieć patrona, który zwraca nam uwagę na to, co ważne i dobre w życiu. Zawsze można z niego brać przykład.