Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
13
16
19
20
24
25
26
27

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Wycieczka do kościoła św. Michała.

Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do kościoła św. Michała, znajdującego się w parku im. Edyty Stein we Wrocławiu. Poznawały ten obiekt jako zabytek, budowlę gotycką i miejsce kultu religijnego. Budynek kościoła robi wrażenie już z zewnątrz, ale piękny jest i ciekawy także w środku.

Dzieci mogły obejrzeć m.in. ołtarz, ambonę, konfesjonały, stacje drogi krzyżowej, obrazy, rzeźby, filary, nawy, sklepienie gotyckie, witraże, organy, podgrzewane ławki dla dzieci, zbiornik do poboru wody święconej czy żygulce i szopkę bożonarodzeniową. Dużą atrakcją okazała się figurka anioła, która w szopce dziękowała za drobne datki, ale też widok na kościół z wysokiej ambony niósł nie lada wrażenia.  To był czas na spojrzenie na kościół św. Michała innym, niecodziennym okiem i zostanie on w pamięci dzieci na długo. Budynek ten okazał się ważnym, ciekawym i potrzebnym miejscem, w którym trzeba się odpowiednio zachowywać i o który trzeba dbać, by służył ludziom jak najdłużej.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia