Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
09
10
11
15
16
17
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Światowy Dzień Misia.

Światowy Dzień Misia w grupie przedszkolnej obchodzony był bardzo radośnie. Domowe misie, najróżniejszych wielkości i rodzaju wykonania oraz ich serdeczni przyjaciele zostali w tym dniu przyniesieni do oddziału przez dzieci. Niektóre misie nawet się odzywały, śpiewały lub powtarzały wypowiadane do nich słowa.

Na początek jednak dzieci dowiedziały się, jak wygląda prawdziwe życie niedźwiedzi i że jest ich kilka gatunków. Obejrzały zdjęcia niedźwiedzi: polarnego, brunatnego, czarnego – baribala, himalajskiego, malajskiego, wargacza i okularowego. Odkryły, że miś koala czy panda w ogóle nie są misiami choć wyglądają jak niedźwiedzie... Pluszaki jednak okazały się bardziej przyjazne, bezpieczniejsze i milsze w dotyku niż żywe niedźwiadki. Odbyły się zatem prezentacja misiów, wystawa, gimnastyka i tańce z misiami, sesja fotograficzna z misiami, misiowe zabawy, misiowe kino, słodkie Puchatkowe co nieco oraz wykonanie portretów misiów - polarnego i słodkiego z materiałów ekologicznych. W tym świątecznym dniu przytulaniu misiów nie było końca, ale temu nikt się nie dziwił, bo każdy wie, że z takim przyjacielem wszystkiemu można stawić czoła, jest raźniej.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia