Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Spotkanie z radcą prawnym.

Dzieci z oddziału przedszkolnego miały niecodzienne spotkanie z radcą prawnym. Mama Przemka, która wykonuje ten zawód, spotkała się z dziećmi, aby wyjaśnić im, czym jest prawo, kogo ono dotyczy i jakie konsekwencje mogą wyniknąć z jego nieprzestrzegania oraz z realizowania niemądrych pomysłów, które beztrosko potrafią przyjść czasem do głowy.

Przybliżyła im także rodzaj prac na rzecz wymiaru sprawiedliwości wykonywanych przez sędzię, adwokatkę, aplikantkę, mediatorkę i policjantów. Dzieci dowiedziały się, że niemądre pomysły mogą mieć nieprzyjemne skutki nie tylko dla nich, ale i innych osób, w tym rodziców, na ramionach których spoczywa odpowiedzialność za nie i postronnych osób, które akurat pojawiły się w pobliżu. Np. w czasie rowerowej przejażdżki, w którą zaplątał się niemądry pomysł puszczenia kierownicy. Dzięki temu spotkaniu dzieci będą mądrzejsze, bardziej przewidujące i empatyczne, kiedy na horyzoncie pojawi się niemądry pomysł. Trzymamy kciuki za dobre wybory! Bardzo, bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie!

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia