Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
09
10
11
15
16
17
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Jesienne święta.

Dzieci z grupy przedszkolnej poznają zwyczaje i tradycje świąteczne, z którymi mogą się spotkać w Polsce i poza naszym naszym krajem. Jesienią są to m.in. zwyczaje i tradycje związane ze Świętem Wszystkich Świętych, Świętem Niepodległości i świętem Halloween. Wszystkie te święta nawiązują do potrzeby pamiętania, upamiętniania - ważnych dla nas, kraju czy świata osób, wydarzeń, a także upływu czasu i radzenia sobie ze strachem.

W ramach zajęć nasze dzieci odkryły m. in. pomnik Edyty Stein oraz pomnik i park im. Stanisława Tołpy, bo pamięć nie tylko przechowywana jest w książkach, zdjęciach, listach, zapiskach czy internecie, dziełach sztuki czy płytach pamiątkowych, nagrobnych. Dowiedziały się, dlaczego o pewnych rzeczach dobrze jest pamiętać i czym jest wolność, niepodległość. Także, jak Polska odzyskała wolność. Słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne. Poznały też pochodzenie i zwyczaje związane z Halloween oraz prawo ludzi do obchodzenia świąt lub nie, nie krzywdząc innych.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia