Lipiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Boże Narodzenie i akcje charytatywne. Podziękowanie.

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wspólnie spędzany czas, radość, ciepło i refleksja. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym kiermaszu świątecznym, na który przygotowały aniołki z ciasta solnego oraz paczuszki z siankiem pod świąteczny obrus. Gościły na przygotowanych przez swoich starszych kolegów Jasełkach.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe niespodzianki. Wyprawa do teatru.

Dzieci uwielbiają św. Mikołaja i związane z nim niespodzianki. Piszą nawet listy do niego z prośbą o wymarzone prezenty, o spełnienie marzeń. O naszej grupie przedszkolnej św. Mikołaj także pamiętał. Zostawił dzieciom bilety na spektakl pt. „Piękna i Bestia”, puzzle edukacyjne „Cztery pory roku”, świąteczne słodkości i zimowo-bożonarodzeniowe naklejki. W drodze do teatru dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – poznawanie naszego miasta przez okna tramwaju.

Czytaj więcej...

Andrzejki.

Nadeszły andrzejki, czas zabaw andrzejkowych. Dzieci z grupy przedszkolnej wyruszyły w krainę magii i przebrały się za wróżki, koty, czarnoksiężników i inne tajemnicze postacie. Były tańce, słodki poczęstunek i drobna wróżba. Dzieci wykonały także magiczne koty i pokolorowały przedziwne stwory korzystając z języka angielskiego. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia w andrzejkowych strojach. Wszyscy chcieliby znać swoją przyszłość i oczywiście, żeby była ona świetlana. Dzieci sobie tego pożyczyły. Teraz pozostało tylko trzymać za to kciuki.

Dzień Misia z konkursem recytatorskim pt. „Wiersze o zwierzętach”.

Dzień Misia to jedno z najsympatyczniejszych i najcieplejszych świąt. W oddziale przedszkolnym dzieci obchodzą je z czystą przyjemnością. Wszystko zaczęło się od jednego misia, a bogactwo wielkości, fasonów i kolorów, a czasem nawet ubrań dzisiejszych misiów zdaje się nie mieć końca.W tym roku odbyła się sesja fotograficzna z przyjacielskimi misiami w objęciach, konkurs recytatorski pt. „Wiersze o zwierzętach”

Czytaj więcej...

Dzień Życzliwości z konkursem pt. „Najbardziej życzliwy przedszkolak” i I Małą Galą

Dzień Życzliwości w oddziale przedszkolnym przyniósł dużo radości i niespodzianek. Okazywanie życzliwości wywiera na wszystkich wokół dobry wpływ. Nic dziwnego, że dzieciom spodobało się bycie życzliwym, choć z drugiej strony zauważyły, że czasem trudno być takim. Ale warto być życzliwym, bo wtedy jest miło, wesoło, bezpiecznie, łatwiej się dzielić z innymi, pomagać sobie nawzajem i robić wiele dobrych rzeczy razem.

Czytaj więcej...

Miejsca pamięci.

Jesień przynosi swoje święta, wśród nich także Wszystkich Świętych. To bardzo refleksyjne święto, obchodzone w jesiennej scenerii. Dzieci z grupy przedszkolnej poznały na zajęciach różne miejsca pamięci, w tym związane z rzeźbami i architekturą. Dowiedziały się, że istnieją różne formy upamiętniania ważnych dla nas osób, wydarzeń czy idei, np. pomniki, grobowce, świątynie, książki, zdjęcia, płyty pamiątkowe, tematyczne strony internetowe.

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia