W krainie dinozaurów

Żyły na lądzie i w wodach. Królestwem wielu z nich były przestworza. Roślinożerne i drapieżne. Groźne i łagodne. Ich świat bardzo różnił się od dzisiejszych warunków. Dinozaury. Fascynują dzieci i dorosłych. Dzieci z naszej grupy przedszkolnej wraz ze swoimi bliskimi także odkrywają tajemnice życia dinozaurów. Część z nich po zgłębieniu wielu materiałów wzięła udział w Rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym „W krainie dinozaurów”. Czytaj całość »

Dzień czekolady

Kto nie lubi słodkości? Dzieci lubią, ale nasze dzieci wiedzą, że je się je tylko od czasu do czasu, żeby zachować zdrowie. W oddziale przedszkolnym przyszedł czas, by dzieci poznały, jak wykonać czekoladę. Posmakowały jej składników: cukru, oliwy, kakao, wody i dżemu z osobna. Pilnowały, by nie użyć składnika, na który ktoś ma alergię. Czytaj całość »

Wyniki „Konkursu tańca” i „Konkursu matematycznego”

Wyniki „Konkursu tańca” i „Konkursu matematycznego”. Różne mamy zainteresowania, zamiłowania i talenty. Chcemy je też rozwijać i prezentować. Chętne dzieci z grupy przedszkolnej wzięły udział w dwóch konkursach zorganizowanych dla nich: w „Konkursie tańca” i „Konkursie matematycznym”. Z powodzeniem. Oto rezultaty:

Czytaj całość »

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, kultywowane w naszym kraju. Wzięły udział w zajęciach dotyczących także Wielkanocy. Dużym zainteresowaniem dzieci obdarzyły zwłaszcza koszyczek ze święconką, baranka, kurczaczka i zajączka, pisanki, śmigus – dyngus oraz hodowane na naszym parapecie rośliny związane z tym śwętem: bukszpan i rzeżuchę. Czytaj całość »

Dzień Kobiet

W grupie przedszkolnej przypomnieliśmy sobie, że istnieją chłopcy i dziewczęta, i po wrześniowym Dniu Chłopaka świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dziewczynki dostały piękne kwiaty i życzenia. Wraz z chłopcami obejrzały świetlicowy, ekologiczny pokaz mody. Kreacje wykonane były z papieru, gazet i innych surowców wtórnych, a nie powstydzonoby się ich na profesjonalnych wybiegach. Czytaj całość »