Szkolny klub wolontariatu

Autorski projekt opracowany w Szkole Podstawowej nr 107 w 2017r. będący efektem przystąpienia szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu "Wolontariat w szkole" trwającego od 8 maja 2017 do 31 grudnia 2017r. zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem projektu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, kształtowanie otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, rozbudzanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Szkoła przystępując do konkursu przyjęła na siebie zadania, których wykonanie jest oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem otrzymania certyfikatu "Szkolny klub wolontariatu" jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za wykonanie 8 z 11 zadań.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Agata Sernecka