Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

7 grupa programuje

Dzieci z 7 grupy świetlicowej podjęły wyzwanie programistyczne i w ramach Code Week bawiły się w kodowanie. Uczniowie tworzyli trasy Ozobotów w mieście. Czas mijał szybko i twórczo.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
W grupie 3 świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Przeglądaliśmy książki, wydruki i czasopisma zapisane w różnych językach, np. litewskim, szwedzkim, staro-cerkiewno-słowiańskim. Obejrzeliśmy pocztówki i pamiątki z Czech, pracowaliśmy z mapą, słuchaliśmy utworów w języku czeskim. Nauczyliśmy się kilku grzecznościowych zwrotów i wesołej piosenki gimnastycznej "Hlava, ramena, kolena, palce..". Poznaliśmy filmowych bohaterów - Krecika, Sąsiadów, Rumcajsa oraz Szczudlika i Bagietkę z filmu "Psi żywot". Kolorowaliśmy obrazki z wybranymi postaciami. Dzięki tym zajęciom mogliśmy lepiej poznać naszych najbliższych sąsiadów.
 

Radość eksperymentowania

Pierwsza grupa miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym w tajemniczym laboratorium numer 223. Pan dr.Wojciech Sąsiadek wprowadzał nas w świat prawdziwej chemicznej magii. Były wybuchy, gejzery, wulkany pianki i ciecze zmieniające kolory. Byliśmy oczarowani.

 

Sprzątanie świata

W ostatni piątek i poniedziałek dzieci ze świetlicy dołożyły swój wkład w doroczną akcję sprzątania świata. Wysprzątany został cały teren naszej szkoły. Pamiętajmy - dbajmy o czystość wokół siebie !

 

Nad morzem

Przez pierwsze tygodnie nauki często wspominaliśmy czas wakacyjnych zabaw i wycieczek. Uczniowie z grupy 3 świetlicy nauczyli się powakacyjnej piosenki i przygotowali ciekawe prace plastyczne pt. "Nad morzem". Powstały piękne kolaże, które można podziwiać na korytarzu I pietra. Zapraszamy do świetlicowej galerii.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia