Pedagog

Na początku chciałybyśmy Państwa serdecznie przywitać w tym trudnym dla nas czasie. Musimy wspólnie być wsparciem dla naszych dzieci, tych mniejszych i większych.Wierzymy, że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie razem przejść przez ten czas.

Udostępniamy dla Państwa materiały(artykuły, inki do stron itp.), w których są wskazówki, do pracy z dzieckiem – ZAKŁADKA DLA RODZICÓW.

Dla naszych uczniów, w zakładce DLA DZIECKA- odnaleźć można materiały, linki do ciekawych stron i artykułów.

W obecnej sytuacji najważniejszym celem jest wspólne kształtowanie w dzieciach nawyku pozytywnego myślenia i optymizmu. Poczucie własnej wartości dziecka kształtuje się na podstawie własnych doświadczeń i opinii innych, głownie rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Budowanie poczucia własnej wartości dziecka, to nasze wspólne zadanie. Poczucie własnej wartości rośnie w dziecku, gdy właściwie wykona zadanie i wtedy, gdy chwalą je Ci, którzy są dla niego ważni. Kluczem do pewności siebie jest samodzielność. Jeżeli dziecko samodzielnie pokona trudności, staje się pewniejsze siebie. Jeśli ma poczucie, że zrobiliście coś za nie, wzrasta w nim poczucie bezradności. Dlatego właśnie zachęcam do powierzenia zadań i częstego chwalenia dziecka.

Polecamy do pracy z dziećmi:)

Od 1 marca 2020 roku Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111,

prowadzony od 11 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, będzie działał całą dobę. Linia uzupełnia istotną lukę w polskim systemie pomocy dzieciom, które nie mają dostępu do profesjonalnej opieki w swoim otoczeniu. Dzwoniąc pod 116 111 młodzi ludzie znajdą wsparcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Część rodziców jest w domu, pracuje zdalnie, część pracuje i spędza popołudnia ze swoimi dziećmi.

Przesyłamy tutaj krótki poradnik,,#zostanwdomu i nie daj się zwariować:),,

Może kogoś zainspiruje...może komuś coś podpowie...jest Tu i kto ma chęć może z niego skorzystać.

Źródło zdjęcia:

27 marca 2020

Ty też możesz odżywiać się SMACZNIE, ZDROWO, WARTOŚCIOWO – bezpłatne warsztaty dla rodziców i dzieci

Chcesz dowiedzieć się jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców, jak dokonywać świadomych zakupów, jak odkrywać nowe smaki i cieszyć się ze wspólnie przygotowywanych posiłków? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach projektu „Smacznie, zdrowo, wartościowo”. Pierwsze startuje już 20 listopada. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają do udziału w warsztatach skierowanych do rodziców i dzieci.

22 października 2019 | Czytaj całość

„Zauważ, porozmawiaj, reaguj”

Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka” zaprasza do udziału w projekcie "Jak chronić dzieci przed krzywdzeniem" – edukacja dorosłych oraz wsparcie i pomoc dzieciom – ofiarom przemocy. Jeżeli masz w swoim otoczeniu osobę, u której podejrzewasz, że jest ofiarą przemocy (lub sam jesteś ofiarą przemocy) możesz zgłosić się do naszego psychologa, terapeuty lub prawnika, którzy służą pomocą, wsparciem i radą w trudnej sytuacji.

22 października 2019 | Czytaj całość