Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
29
30

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

X WROCŁAWSKI  KONKURS „POŻERACZE KSIĄŻEK”

 REGULAMIN

REGULAMIN

I. ORGANIZATOR I PATRONAT

 1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu z siedzibą przy ul. B. Prusa 64 we Wrocławiu, tel. (71) 798-68-37.
 2. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i organizatorów akcji „Cały Wrocław czyta”.

II. CELE KONKURSU

 1. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
 2. Promowanie lektur, które niosą przesłanie szacunku wobec dziecka, ludzi, innych istot, prawa, kształtują pozytywne wzorce zachowań, zawierają humor na dobrym poziomie, budują pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie.
 3. Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

III. ADRESACI I PRZEBIEG KONKURSU

 1. Do konkursu zaproszeni są uczniowie kl.4-8 ze szkół podstawowych z Wrocławia i województwa dolnośląskiego.
 2. Konkurs trwa od października 2018 do maja 2019 r.
 3. Organizatorzy w październiku przesyłają do szkół dwie listy lektur- dla uczniów klas 4-6 i 7-8.
 4. Placówki, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny do końca listopada wypełnić zgłoszenie i wysłać je pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (załącznik nr1)
 5. Eliminacje szkolne odbywają się w macierzystych szkołach.
 6. Każda szkoła w wewnętrznych eliminacjach wybiera dwóch finalistów konkursu . Należy dokonać jednego z trzech zgłoszeń:
 1. dwóch uczestników z klas 4-6, lub
 2. dwóch uczestników z klas 7-8, lub
 3. jednego uczestnika z klas 4-6 i jednego uczestnika z klas 7-8
 1. Nazwiska i imiona uczniów (z podaniemklasy i numeru szkoły, której są reprezentantami) należy przesłać pocztą elektroniczną do 30 kwietnia 2019 roku.
 2. Uczestnicy konkursu zobowiązani są dostarczyć oświadczenie rodziców/ opiekunów prawnych dotyczące zgody na udział w konkursie, na publikację danych i przetwarzanie wizerunku (załącznik 2). Oświadczenia w formie papierowej można dostarczyć w dniu finału na ręce organizatorów. Brak oświadczenia jest równoznaczny z niedopuszczeniem ucznia do udziału w finale konkursu.
 3. Finał (bez dogrywki) odbędzie się 17 maja 2019 roku o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica, ul. B. Prusa 64 we Wrocławiu.
 4. Finał polega na rozwiązaniu przez uczniów pisemnego testu składającego się z 40 zadań zamkniętych i otwartych (krótkiej odpowiedzi, wielokrotnego wyboru, na dobieranie lub typu prawda/fałsz) dotyczących znajomości treści podanych lektur.
 5. W tym roku uczniowie klas 4-6 i 7-8 otrzymują inne testy, których treść jest związana z listąlektur dla odpowiedniej kategorii wiekowej. Czas pracy: 45 minut.
 6. Informacja o terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły (w zakładce: konkursy) po 23.05.2019 r.

IV. LEKTURY

 

Dla klas 4-6

 

1. Bahdaj Adam Podróż za jeden uśmiech

2. Maleszka Andrzej Magiczne drzewo cz.6 - Cień smoka

3. Szczygielski Marcin Teatr niewidzialnych dzieci

4. Bąkiewicz Grażyna Mówcie mi Bezprym

5. Kasdepke Grzegorz, Kosmowska Barbara Wielki wybuch czyli K kontra K

6. Flanagan John Drużyna cz.4- Niewolnicy z Socorro

7. Mankell Henning Pies, który biegł ku gwieździe

8. Mull Brandon Baśniobór cz.2- Gwiazda Wieczorna wschodzi

9. Paver Michelle Wilczy brat cz.2- Pożeracze dusz

10. Ohlsson Kristina Szklane dzieci

 

Dla klas 7-8   

1. Bahdaj Adam Podróż za jeden uśmiech

2. Beręsewicz Paweł Pieniądze albo kasa

3. Szczygielski Marcin Teatr niewidzialnych dzieci

4. Szklarski Alfred Tomek na tropach Yeti

5. Nienacki Zbigniew Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

6. Flanagan John Drużyna cz.4- Niewolnicy z Socorro

7. Lowry LoisSyn

8. Mull Brandon Baśniobór cz.2- Gwiazda Wieczorna wschodzi

9. Paver Michelle Wilczy brat cz.2- Pożeracze dusz

10. Collins Suzanne Igrzyska śmierci

 

V. INFORMACJE DODATKOWE

1. Prace uczniów sprawdzają organizatorzy Konkursu z SP 107.

2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na

przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora.

3. Dane osobowe uczestników Konkursu będą wykorzystywane zgodnie z ustawąz dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) o ochronie danych osobowych, dla celów przeprowadzenia Konkursu, jego promocji oraz w związku z wydaniem nagrody.

4. Uczestnicy Konkursu mają prawo wglądu do prac w ciągu tygodnia po ogłoszeniu wyników Konkursu w terminie uzgodnionym z organizatorami.

5. Wszelkich informacji na temat Konkursu organizatorzy udzielają telefonicznie pod numerem tel. SP 107:  71 798 68 37wew. 130 oraz elektronicznie :

 • bibliotekarz - pani Beata Wiśniewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • nauczyciel j. polskiego – pani Dorota Bugajska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAŁACZNIK NR 1:

WZÓR ZGŁOSZENIA SZKOŁY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

„POŻERACZE KSIĄŻEK”

NAZWA SZKOŁY

 

ADRES E- MAIL SZKOŁY

 

TELEFON DO SZKOŁY

 

NAZWISKO NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO KONKURS

 

Załącznik nr 2 do Regulaminu

X WROCŁAWSKIEGO KONKURSU „POŻERACZE KSIĄŻEK”

WZÓR

Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych)uczniów biorących udział w

X WROCŁAWSKIM KONKURSIE „POŻERACZE KSIĄŻEK”:

Oświadczam, iż zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowychmojego dziecka

.....................................................................................................................................................

(imię i nazwisko ucznia )

.....................................................................................................................................................

(nazwa szkoły)

do celów związanych   z jego udziałem w Konkursie w roku szkolnym 2018/2019.

Oświadczam, że zapoznałam/em się z Regulaminem X WROCŁAWSKIEGO KONKURSU „POŻERACZE KSIĄŻEK” i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na publikowanie na stronie internetowej Organizatorów Konkursu: http://www.sp107.wroclaw.pl/ wyników mojego dziecka   uzyskanych w finale

Konkursu w roku szkolnym 2018/2019.

..................................................................................................

podpis rodzica (opiekuna prawnego)

Oświadczam, że wyrażam zgodę na publikowanie w materiałach pokonkursowych na stronie internetowej Organizatorów Konkursuhttp://www.sp107.wroclaw.pl/

fotograficznego wizerunku mojego dziecka.

………………..........................................................................

podpis rodzica (opiekuna prawnego)

Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica, ul. B. Prusa 64, 50-319 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub CORE Consulting, ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych dostępne są w biurze podawczym oraz na http://www.sp107.wroclaw.pl/ .

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia