Czerwone krasnoludki w zielonej trawie i logo szkoły na środku

Komunikaty Urzędu Miasta

Komunikat Wiceprezydent Wrocławia- zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Szanowni Państwo,
Na prośbę Pani Renaty Granowskiej – Wiceprezydent Wrocławia, zachęcamy mieszkańców Wrocławia do udziału w rozpoczynających się 21.06.2021 r. konsultacjach społecznych Planu Zrównoważonej Mobilnosci dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia (SUMP).
W tym celu można zapisać się na spotkanie organizowane w formie on-line.
Wszelkie Państwa opinie czy oczekiwania dot. mobilności, transportu czy bezpieczeństwa na terenie aglomeracji wrocławskiej są niezmiernie ważne.

W ramach tego etapu konsultacji planowanych jest 8 spotkań on-line.
* poniedziałek, 21.06.2021 r., godzina 10:00
* wtorek, 22.06.2021 r., godzina 12:00
* środa, 23.06.2021 r., godzina 08:00
* czwartek, 24.06.2021 r., godzina 17:00
* piątek, 25.06.2021 r., godzina 08:00
* poniedziałek, 28.06.2021 r., godzina 17:00
* wtorek, 29.06.2021 r., godzina 10:00
* piątek, 02.07.2021 r., godzina 12:00

Aby zarejestrować się na spotkanie on-line należy wysłać e-maila na adres konsultacje@lpw-consulting.pl, a następnie wypełnić formularz.

Przed spotkaniem otrzymają Państwo na podany w formularzu adres e-mail link do konkretnego spotkania on-line wraz z instrukcją wejścia i uczestnictwa w spotkaniach.

Jeśli mają Państwo uwagi/opinie/propozycje związane z podjęciem prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia, można je przesłać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego pod adresem: http://bityl.pl/vi009

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych:

Projekt realizowany przez Gminę Wrocław w ramach dotacji udzielonej przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska.

W sobotę 24 kwietnia rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego! W związku z rozpoczynającymi się pracami kierowcy będą korzystać z objazdów. Trasy zmienią także niektóre tramwaje i autobusy.

Jak będą wyglądały objazdy?

- Kierowcy jadący od ul. Długiej w kierunku centrum pojadą od ul. Dmowskiego, a następnie ulicą Księcia Witolda, która na odcinku do skrzyżowania z Jagiełły i ul. Mostowej będzie jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu będzie można pojechać w lewo w kierunku Jagiełły i Dubois, prosto lub w prawo w ul. Mostową i Podwale w kierunku pl. Jana Pawła II.
- Kierowcy jadący od placu Jana Pawła II w kierunku ul. Długiej lub Kępy Mieszczańskiej będą musieli pojechać ul. Jagiełły w kierunku mostów Mieszczańskich, a następnie skorzystać z nawrotki i przejechać na pasy ruchu w kierunku ulicy Dmowskiego i Mieszczańskiej.
- Kierowcy jadący od ul. Dubois w kierunku pl. Jana Pawła II będą musieli pojechać w kierunku mostu Dmowskiego. Tam skorzystać z nawrotki (przejechać na południowy pas ruchu) i wjechać w ul. Księcia Witolda, z której będzie można skręcić m.in. w prawo w kierunku pl. Jana Pawła II – analizuje Justyna Kleczewska-Strąg, kierownik projektu z WI.

Zmiany w MPK

Od 24 kwietnia (sobota) zmienią trasy linie tramwajowe 15, 70 i 74 oraz linie autobusowe C, 103, 104, 128, 144 i 250.

Tramwaje linii 15 i 74 od pętli Poświętne lub Osobowice, od pl. Staszica będą kursowały objazdem przez pl. Powstańców Wlkp., ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą do pl. Legionów.
W przeciwnym kierunku, tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od pl. Legionów przez ul. Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i pl. Powstańców Wlkp. do pl. Staszica.
Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: Osobowice – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śl. – Hallera – FAT, dlatego tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice.

Autobusy linii C i 128 jadące od strony Popowic w kierunku pl. Bema pojadą od ul. Dmowskiego przez ul. Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego, w kierunku przeciwnym bez zmian.
Autobusy linii 144 jadące z Polanowic w kierunku ul. Zwycięskiej od ul. Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do pl. Jana Pawła, w kierunku przeciwnym bez zmian.
Kursy nocne linii 250 pojadą od ul. Dubois przez ul. Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ul. Księcia Witolda i dalej pojadą po trasie.
Dla obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej, dodatkowo zostaną skierowane kursy autobusów linii 103 i 104 jadące od strony ul. Długiej przez ul. Księcia Witolda i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II, a autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku „Dmowskiego”.

List do rodziców uczniów szkół i przedszkoli

Czyste powietrze? Nasza wspólna sprawa.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi programu Czyste Powietrze w ramach akcji "Zmień piec"

Zasady bezpiecznego korzystania ze środków transportu zbiorowego podczas epidemii SARS-cov-2

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zasadami