Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
03
04
05
06
07
08
09
12
13
14
15
16
18
19
21
22
25
28
29
30

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Sukces! Stypendia dla uczniów naszej szkoły.

Z przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA. Są to:

  • Daria Dziedzic
  • Sandra Łuczak
  • Maciej Chyla
  • Antoni Buraczewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia stypendiów w dniu 18 września 2019 roku o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 14.

Niecodzienna lekcja historii...

7 czerwca uczniowie klas ósmych odwiedzili muzeum Auschwitz- Birkenau. Był to dzień pełen zadumy, nauki, zmierzenia się z ogromem nieszczęść ludzkich. Z godnością, szacunkiem i smutkiem w oczach przemierzaliśmy sale muzealne wsłuchując się  w opowieści naszego przewodnika . Już na zawsze w naszych sercach pozostaną te emocje i żal. Pamiętamy  i nie pozwolimy, aby historia zatoczyła koło.

Czy mnie widzisz, Mamo?

w chwilach wielkiego smutku lub radości
ogarnia mnie chęć
zapłakać na głos – i zawołać:

Czytaj więcej...

Rodzina jest najważniejsza

We wtorek Ojciec Mirosław Salamoński spotkał się z klasami czwartymi i piątymi, aby porozmawiać o wartościach, na które zwraca uwagę w swoich książkach Małgorzata Musierowicz. Podczas rozmowy bardzo mocno wybrzmiały słowa, że dla autorki „Jeżycjady” rodzina jest najważniejsza. Główni bohaterowie cyklu – rodzina Borejków – mają dla siebie szacunek, kochają się i wspierają. I w tym tkwi ich siła, w jedności. Dlatego ich dom przyciąga ludzi spragnionych rodzinnego ciepła.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarno - edukacyjne

W środę klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach kulinarno- edukacyjnych przygotowanych przez dietetyków z Zielonej Krainy. Firma reklamuje swój program jako edukację ze smakiem... i rzeczywiście taka była!. Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. W części praktycznej przygotowali przepyszny koktajl " Zielona energia", sałatkę "Zielonej Krainy" oraz pyszny  zdrowy deser  "Słodkie pralinki". Zachwytom nad smakiem przygotowanych potraw nie było końca....Pierwsze dwie potrawy były przygotowane na bazie świeżych, zielonych warzyw, a deser na bazie naturalnych składników bez cukru. Po takich zajęciach uczniowie wiedzą jak jeść zdrowo i ze smakiem!

"Hej, w góry, w góry...."
Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz kąpiel w termach w Białce Tatrzańskiej to tylko część atrakcji, którymi mogli się cieszyć uczniowie kl.6b i 8b podczas trzydniowej wycieczki w Pieniny. Pogoda usiłowała pokrzyżować nam plany, jednak nie odebrała  dobrego humoru. Długo będziemy wspominać dziadka Tadka, historię motyla niepylaka apolla, wieczorną bajeczkę, oscypki i pizzę....
 
 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia