Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
03
04
05
06
07
08
09
12
13
14
15
16
18
19
21
22
25
28
29
30

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Kontusze i figatele, czyli przygoda w szlacheckim dworku
W czerwcu klasy 6a i 6c uczestniczyły w interesujących zajęciach w Muzeum Pana Tadeusza. Spotkania pt. "Kontusze i figatele" odbyły się w ramach programu Szkoła w mieście. W interaktywnym muzeum na uczniów czekało wiele atrakcji. Najpierw poznali życie w szlacheckim dworku i  panujące tam zwyczaje oraz wygląd stroju szlacheckiego.

Następnie przyszedł czas na zdobycie nowych doświadczeń przy wykonaniu zadań. Należało prawidłowo przygotować stół do kolacji i podwieczorku, nazywając odpowiednio elementy zastawy stołowej, odgadnąć rodzaje sztućców i przypraw używanych dawniej. Uczniowie mieli wiele zabawy przy przymierzaniu strojów szlacheckich i minibiesiadzie.  Lekcja była miłym wydarzeniem edukacyjnym. 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia