bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Uczniowie – młodzi odbiorcy kultury

Pod koniec kwietnia uczniowie z klasy VI b   wraz z nauczycielką języka polskiego   i wychowawcą klasy uczestniczyli w ważnych wydarzeniach kulturalnych w ramach realizacji dwóch projektów: Wrocław Europejska Stolica Kultury oraz Szkoła otwarta na wielokulturowość.

Pierwszym etapem wycieczki było obejrzenie wspaniałej wystawy w Ratuszu - Siedem cudów Wrocławia i Dolnego Śląska, podczas której uczniowie mogli podziwiać wyjątkowe perełki kultury  i przenieść się w czasie i przestrzeni, podziwiając m.in Księgę Henrykowską, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim, najstarszą mapę Dolnego Śląska, dokument założycielki Uniwersytetu Wrocławskiego, Nową Księgę Szkocką słynnych matematyków wrocławskich,  pierwszy komiks z życia św. Jadwigi, a także nowoczesne wynalazki- drukarkę 3 D czy łazik marsjański skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej i wiele innych ciekawych eksponatów. Na koniec niezwykłej wystawy uczniowie mogli zaprojektować i wydrukować własny arkusz gazety. Ta podróż okazała się to ciekawym i wyjątkowym przeżyciem .  Kolejnym etapem wycieczki, która była realizację drugiego projektu – Szkoła otwarta na wielokulturowość, było poznanie elementów kultury dwóch miast: Wrocławia i Lwowa, w ramach miejskiego projektu LWÓWROCŁAW- kwiecień 2016. Uczniowie poznali krótką historię kresowian, przeszli uliczką Lwowską, podziwiając elementy kultury. Następnie udali się pod pomnik polskiego literata Aleksandra Fredry, gdzie dowiedzieli się, że pomnik jest elementem łączącym dwa miasta, ponieważ przybył w 1956r. z Lwowa i zagościł we Wrocławiu.   Następnie uczniowie mogli zobaczyć współczesnych artystów z Ukrainy, którzy zaprezentowali swoje prace we Wrocławiu. Wycieczka była ciekawym intelektualnym przeżyciem dla uczniów lasy VI b.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia