bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Niecodzienna lekcja historii...

7 czerwca uczniowie klas ósmych odwiedzili muzeum Auschwitz- Birkenau. Był to dzień pełen zadumy, nauki, zmierzenia się z ogromem nieszczęść ludzkich. Z godnością, szacunkiem i smutkiem w oczach przemierzaliśmy sale muzealne wsłuchując się  w opowieści naszego przewodnika . Już na zawsze w naszych sercach pozostaną te emocje i żal. Pamiętamy  i nie pozwolimy, aby historia zatoczyła koło.

Czy mnie widzisz, Mamo?

w chwilach wielkiego smutku lub radości
ogarnia mnie chęć
zapłakać na głos – i zawołać:

Mamo, czy Ty mnie widzisz,
czy mnie widzisz...
Mamo? istnieję, przeżyłam
wyrosłam sama,
upilnowałam zasad, które mi wpajałaś
zbudowałam dom, rodzinę
dzieci na świat przyniosłam
wnuki, których Ty nie poznałaś...
 
Halina Birenbaum

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia