bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Otrzęsiny klas czwartych

Najlepszym sposobem na poznanie się z kolegami oraz nowymi wychowawcami jest wspólna wycieczka. Dlatego klasy 4a i 4b wybrały się do Chwalimierza na zajęcia pod tytułem: "Był sobie ziemniak". Uczniowie po raz pierwszy w życiu wzięli udział w wykopkach, uczyli się kisić ogórki i szatkować kapustę. Był też czas na rozwijanie artystycznych talentów. A na koniec gorące ziemniaczki prosto z ogniska...pychotka!
 
 

W starożytnym Rzymie

W piątek 27. września klasy piąte odwiedziły studentki z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych, Anna, Zuzanna i Karolina wraz z panią dr Gabrielą Gajdą. Przez moment uczniowie mogli przenieść się do starożytnego Rzymu, poznać mowę mieszkańców wiecznego miasta oraz ich codzienne życie. Kilka zwrotów z łaciny na pewno wzbogaci ich słownictwo. Gratias ago tibi!

W Domu Archeologa

W środę 25. września uczniowie klasy 6C wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. W Domu Archeologa przy ul. Sołtysowickiej wzięli udział w niezwykłej podróży do przeszłości. Przenieśli się do czasów średniowiecza, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne w ówczesnych zawodach: tkacza, garncarza, rolnika, trubadura i kuglarza, magistra z uniwersytetu i mincerza. Oprócz ciężkiej pracy, na 6C czekały także średniowieczne gry i zabawy oraz niezwykłe jadło. 

Sukces! Stypendia dla uczniów naszej szkoły.

Z przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA. Są to:

  • Daria Dziedzic
  • Sandra Łuczak
  • Maciej Chyla
  • Antoni Buraczewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia stypendiów w dniu 18 września 2019 roku o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 14.

Niecodzienna lekcja historii...

7 czerwca uczniowie klas ósmych odwiedzili muzeum Auschwitz- Birkenau. Był to dzień pełen zadumy, nauki, zmierzenia się z ogromem nieszczęść ludzkich. Z godnością, szacunkiem i smutkiem w oczach przemierzaliśmy sale muzealne wsłuchując się  w opowieści naszego przewodnika . Już na zawsze w naszych sercach pozostaną te emocje i żal. Pamiętamy  i nie pozwolimy, aby historia zatoczyła koło.

Czy mnie widzisz, Mamo?

w chwilach wielkiego smutku lub radości
ogarnia mnie chęć
zapłakać na głos – i zawołać:

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia