bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Mecz WKS Śląsk Wrocław – Miedź Legnica
W dniu 2 kwietnia uczniowie - najwytrwalsi  pasjonaci piłki nożnej, pod opieką nauczyciela wybrali się na mecz ekstraklasy. Równo o godzinie 18:00 usłyszeli pierwszy gwizdek w meczu pomiędzy gospodarzami – WKS Śląsk Wrocław, a drużyną przyjezdną – Miedź Legnica. Widowisko bardzo podobało się dzieciom, przysporzyło im wielu pozytywnych, piłkarskich emocji. Cały mecz zakończył się podziałem punktów przez obie drużyny z powodu bezbramkowego remisu. Po zakończonym widowisku sportowym, uczniowie wraz z opiekunem wrócili z uśmiechem na twarzy pod szkołę, gdzie zostali odebrani przez swoich opiekunów.
 
Herbatka Borejków
W ostatni piątek nasi uczniowie delektowali się w czytelni herbatką Borejków. Z uwagą też słuchali fragmentów książki Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole". 
Warto wiedzieć, że wspomniana powieść to piąty tom "Jeżycjady".
 

Czytaj więcej...

Jeżycjada

W tym miesiącu nasi uczniowie pożerają na lekcjach języka polskiego książki Małgorzaty Musierowicz. Powieści poznańskiej pisarki smakują wyśmienicie. Dlatego zachęcamy rodziców do czytania przepysznej "Jeżycjady".

Fizyczne eksperymenty

12 marca  klasa 5c uczestniczyła w pokazach i warsztatach fizycznych w Liceum Ogólnokształcącym nr I we Wrocławiu. Podczas zajęć maturzyści zabrali naszych uczniów w barwny świat laserów i znane w życiu codziennym acz niezwykłe obszary nauki!

Marzec w towarzystwie książek Małgorzaty Musierowicz

4 marca rusza 3. edycja Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. Jej celem jest popularyzacja twórczości Małgorzaty Musierowicz, najpoczytniejszej współczesnej pisarki dla młodzieży. W ramach akcji odbędą się w naszej szkole liczne wydarzenia. Organizatorzy zaplanowali m.in. wspólne czytanie powieści autorki „Jeżycjady”, konkursy z nagrodami oraz wystawy.

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia