Niemiecki na co dzień
Najlepszym sposobem na potwierdzenie językowych umiejętności są spotkania z obcokrajowcami. Klasy  siódme właśnie rozpoczęły cykl spotkań z gośćmi z Niemiec: Andreasem i Jasmin. Uczniowie mieli możliwość  powtórzenia  poznanych wcześniej zwrotów oraz liczebników. Pisali również   miniprojekty dotyczące pracy wolontariusza.
Październik miesiącem współpracy z Biblioteką Austriacką
Klasy siódme rozpoczynające naukę języka niemieckiego miały okazję poznać historię Austrii i księstwa Lichtenstein  oraz kilka niemieckich legend uczestnicząc w zajęciach w Bibliotece Austriackiej. Uczniowie  dowiedzieli się także, jak można zapisać się do biblioteki i być jej aktywnym użytkownikiem. Uczniowie z młodszych klas uczęszczający do świetlicy po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Austriacką. Tym razem nauczyli się śpiewać piosenkę "Pszczółka Maja” oraz poznali  postać  cesarzowej Austrii.
W poszukiwaniu  Zamku Piastowskiego
Pod koniec września zainicjowało swoją działalność szkolne koło historyczne „zDolnym Śląskiem przez wieki”. Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie klasztoru Sióstr Notre Dame, pod którym znajdują się pozostałości pierwszego zamku Piastów Śląskich. To właśnie z ich powodu udaliśmy się na poszukiwanie średniowiecznych zabytków, które ukryte głęboko pod ziemią od niedawna zdradzają swoje tajemnice. Kolejne wyprawy członków koła niebawem !

Spotkanie z archeologią

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki klasa 4C uczestniczyła w zajęciach „Kolorowa podróż w dawne czasy – nieograniczone odkrywanie barwnej przeszłości”. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą archeologów oraz najnowszymi odkryciami z Wrocławia i Dolnego Śląska. Następnie uczniowie mogli wcielić się w dowolnego rzemieślnika prehistorycznego lub średniowiecznego i wykonać różne przedmioty: garnki, figurki, utkane opaski, biżuterię, naskalne malowidła, witraże. Wielu odkryło w sobie nowe talenty.