Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
03
05
09
10
16
17
18

bip logo pomn1 grad

Projekt etwinning "The most beautiful Christmas picture with short greetings in English"
Z przyjemnością informuję, że  kartki świąteczne przygotowane przez uczniów: Martę Wolska z klasy 4a, Alana Sinickiego z klasy 4a, Oliwię Leje z klasy 5a, Julię Baszkiewicz z klasy 5a okazały się najlepsze i biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning.  Od 16 grudnia nauczyciele biorący udział w projekcie oddają głosy na przygotowane prace.

Czytaj więcej...

Turniej siatkówki

Uczniowie klas siódmych w składzie: B. Mądro, K. Szpyt, K. Wieczorek, S. Kowlów, K. Frontczyk, K. Kozera, A. Buraczewski, M. Marczyński, M. Paluszkiewicz, SZ. Klemczyński,  wzięli udział w turnieju siatkówki, w którym rozegrali dwa mecze. Pierwszy ze szkołą SP 39, wygrywając po zaciętej walce 2:1 i ze szkołą podstawową nr 84, z którą wygrali 2:0. Dzięki bardzo dobrej grze i wspaniałej postawie chłopcy zakwalifikowali się do dalszego etapu gier, gdzie w pojedynku z SP 91 przegrali 2:0. Gratulujemy wspaniałego występu!

Dziękujemy!
W naszej szkole zachęcamy do nauki języków obcych poprzez spotkania z mieszkańcami odległych krajów. Dzieci miały możliwość poznania Turcji  podczas rozmowy z wolontariuszem Kemalem oraz Jasmin  z Niemiec.   Za wszystkie  lekcje oraz wspólnie  spędzony z nami czas  dziękujemy wolontariuszom z Semper Avanti.

Pomaganie jest fajne

Wiktoria Walada z klasy 7b zwyciężyła w szkolnym konkursie literackim  "Pomaganie jest fajne". Zadaniem uczestników było napisanie wiersza lub opowiadania o bezinteresownych działaniach na rzecz potrzebujących. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego jury przyznało równorzędne drugie miejsce czterem autorkom  z klasy 6a i 7b. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach polonistycznych!

 

Warsztaty samoobrony

W ostatni weeekend listopada  w siedzibie Rady Osiedla " Ołbin" odbyły się warsztaty samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Podczas warsztatów uczyłyśmy się, co mamy zrobić w sytuacjach, w których ktoś nas zaatakuje. Panie prowadzące warsztaty pokazywały nam wiele przydatnych ciosów, doradzały jak mamy się zachować w trudnej sytuacji, gdzie ktoś próbuje nas obezwładnić.

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia