Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

bezpieczne wakacje 2019

 

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Niecodzienna lekcja historii...

7 czerwca uczniowie klas ósmych odwiedzili muzeum Auschwitz- Birkenau. Był to dzień pełen zadumy, nauki, zmierzenia się z ogromem nieszczęść ludzkich. Z godnością, szacunkiem i smutkiem w oczach przemierzaliśmy sale muzealne wsłuchując się  w opowieści naszego przewodnika . Już na zawsze w naszych sercach pozostaną te emocje i żal. Pamiętamy  i nie pozwolimy, aby historia zatoczyła koło.

Czy mnie widzisz, Mamo?

w chwilach wielkiego smutku lub radości
ogarnia mnie chęć
zapłakać na głos – i zawołać:

Czytaj więcej...

Rodzina jest najważniejsza

We wtorek Ojciec Mirosław Salamoński spotkał się z klasami czwartymi i piątymi, aby porozmawiać o wartościach, na które zwraca uwagę w swoich książkach Małgorzata Musierowicz. Podczas rozmowy bardzo mocno wybrzmiały słowa, że dla autorki „Jeżycjady” rodzina jest najważniejsza. Główni bohaterowie cyklu – rodzina Borejków – mają dla siebie szacunek, kochają się i wspierają. I w tym tkwi ich siła, w jedności. Dlatego ich dom przyciąga ludzi spragnionych rodzinnego ciepła.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarno - edukacyjne

W środę klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach kulinarno- edukacyjnych przygotowanych przez dietetyków z Zielonej Krainy. Firma reklamuje swój program jako edukację ze smakiem... i rzeczywiście taka była!. Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. W części praktycznej przygotowali przepyszny koktajl " Zielona energia", sałatkę "Zielonej Krainy" oraz pyszny  zdrowy deser  "Słodkie pralinki". Zachwytom nad smakiem przygotowanych potraw nie było końca....Pierwsze dwie potrawy były przygotowane na bazie świeżych, zielonych warzyw, a deser na bazie naturalnych składników bez cukru. Po takich zajęciach uczniowie wiedzą jak jeść zdrowo i ze smakiem!

"Hej, w góry, w góry...."
Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz kąpiel w termach w Białce Tatrzańskiej to tylko część atrakcji, którymi mogli się cieszyć uczniowie kl.6b i 8b podczas trzydniowej wycieczki w Pieniny. Pogoda usiłowała pokrzyżować nam plany, jednak nie odebrała  dobrego humoru. Długo będziemy wspominać dziadka Tadka, historię motyla niepylaka apolla, wieczorną bajeczkę, oscypki i pizzę....
 
 
Podróż w czasie
Napisana pod koniec XIX w. powieść „Wehikuł Czasu” H.G.Wellsa, przenosiła w czasie głównego bohatera wielokrotnie. W końcu osiadł on w odległej przyszłości. 19.05 nie była potrzeba nam  żadna machina, żeby podróżować przez wieki! Wystarczył Łukasz Migniewicz, niezrównany historyk, nasz nauczyciel  oraz odrobina dobrej muzyki. W ubiegłą niedzielę odbyła się podróż w czasie  po ulicy Prusa, spacer pełen ciekawostek i niezwykłej historii równie niezwykłej ulicy, przy której stoi nasza szkoła. 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia