Kwiecień 2018

Prawdziwe pomaganie
Święta wielkanocne to czas radości i dobrych życzeń.  Uczniowie, nauczyciele i rodzice postanowili sprawić przyjemność sobie-pomaganiem, a potrzebującym-prezentami świątecznymi. Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Caritas Wrocław i spakowaliśmy 250 paczek dla ubogich wrocławian. Pomaganie jest fajne!

Wiosennie w klasach 4-7

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole przywitaliśmy piosenką i zdrową kanapką. Na sali gimnastycznej spotkały się najpierw klasy 4-5, potem 6-7. Śpiewaliśmy o wiośnie i wiosennej radości. Potem przygotowywaliśmy kanapki z mnóstwem witamin - zdrowe i kolorowe. Za oknem słońce uśmiechało się do nas wesoło.

Mecz towarzyski

14 marca gościliśmy u siebie Szkołę Podstawową nr 84 na towarzyskim meczu siatkówki dziewcząt i chłopców.  Zawodniczki i zawodnicy naszej szkoły bez problemu poradzili sobie z przeciwnikami wygrywając  spotkanie 3:1. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zapoczątkuje współpracę między naszymi szkołami. Gratulujemy naszym uczniom.

Cyberprzemoc- zagrożenia w internecie

Nasza szkoła zgłosiła się do wrocławskiego projektu " Cyberprzemoc- zagrożenia w Internecie". Klasa 5b uczestniczyła w piątek w spotkaniu w MDK Kopernik. Uczniowie wysłuchali prelekcji st.insp. Krystyny Chmury ze Straży Miejskiej  dotyczącej cyberprzemocy, a następnie  obejrzeli świetne przedstawienie Tatru Vena i grupy tanecznej WOW na temat zagrożeń w Internecie.

Dzień Języka Polskiego

w tym roku zaplanowaliśmy jako happening pt. „Język polski- interwencje”

motto:

Dajemy ci słowa jasne dobre   polskie

zrób z nimi co chcesz:

Pokaż/ poczuj/ zaznacz tutaj swoją

OBECNOŚĆ

Czytaj więcej...