Grudzień 2018

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

All That Jazz
Barwny świat jazzu był tematem koncertu, w którym wzięli udział uczniowie kl.8b. O etapach rozwoju jazzu w pasjonujący sposób opowiadał dziennikarz muzyczny, organizator koncertów i festiwali,  Roch Siciński. Zespół instrumentalny NFM zaprezentował fragmenty utworów  w stylu blues, ragtime, bebop, swing, free jazz i jazz rock. To była prawdziwa muzyczna uczta!

100 na 100

W ramach Kampanii prozdrowotnej „Trzymaj się prosto”, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w sztafetach wielozadaniowych z wykorzystaniem warzyw i owoców. Podczas długich przerw ustanawialiśmy rekordy szkolne  „100 na 100”, które to związane były z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie w jednym czasie 100 razy kozłowali piłkę, wykonali 100 brzuszków, 100 pompek. W sumie uczniowie 100 razy rzucili do kosza, odbili piłeczkę pingpongową, przeskoczyli przez skakankę.

Szlachetne zdrowie...
24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach promujących zdrowy styl życia. Uczniowie kl. 6b wraz z nauczycielem wf mieli okazję poznać zasady właściwego odżywiania i w praktyce je zastosować. Organizatorem warsztatów była Szkoła Podstawowa nr 45.

Koszykówka chłopców

13 listopada najlepsi koszykarze naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach międzyszkolnego turnieju klas ósmych szkół podstawowych i gimnazjów. Dwa pasjonujące mecze z gospodarzami, czyli SP nr 40, a następnie z SP nr 10 zakończyły się naszymi zwycięstwami. Przegrana z SP nr 44 sprawiła jednak, że do dalszej fazy rozgrywek awansowaliśmy z drugiego miejsca.W kolejnym etapie, 22 listopada w SP nr 50, zadanie było już znacznie trudniejsze. Przeciwnikami były szkoły o profilu koszykarskim - SP nr 50 i Gimnazjum nr 13, a z grupy mógł awansować tylko jeden zespół. Niestety, oba mecze zakończyły się niewielkimi wygranymi przeciwników. Gratulujemy naszym reprezentantom zaangażowania. Awans był bardzo blisko!

Kibicowaliśmy maratończykom
W słoneczny niedzielny poranek 9 września 2018 roku uczniowie klasy 8c wraz z nauczycielem wychowania fizycznego dopingowali uczestników wrocławskiego maratonu w punkcie zlokalizowanym przy Hali Targowej. Wyposażeni we flagi i pamiątkowe koszulki kibice wspierali zmęczonych zawodników. W nagrodę za udany doping cała ekipa otrzymała pamiątkowe wejściówki na kręgielnię.