Lipiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

English is OK
W środę 21 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. W tym dniu na lekcjach angielskiego uczniowie wykonywali  zadania promujące znajomość tego ważnego na całym świecie  języka, np. plakaty językowe "English is OK", poznawali angielskie łamańce językowe, słuchali piosenek angielskich oraz oglądali filmy w języku angielskim.   Na 3 i 4 lekcji uczestnicy kółka języka angielskiego kl.6 zaprezentowali w stołówce szkolnej przedstawienie "Cleopatra's necklace", przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Brząkały-Surówki.

Czytaj więcej...

Kontusze i figatele, czyli przygoda w szlacheckim dworku
W czerwcu klasy 6a i 6c uczestniczyły w interesujących zajęciach w Muzeum Pana Tadeusza. Spotkania pt. "Kontusze i figatele" odbyły się w ramach programu Szkoła w mieście. W interaktywnym muzeum na uczniów czekało wiele atrakcji. Najpierw poznali życie w szlacheckim dworku i  panujące tam zwyczaje oraz wygląd stroju szlacheckiego.

Czytaj więcej...

 

Lekcje z panem Piotrem Jawnym

Kolejny raz klasy 4-6 miały przyjemność odbyć lekcje piłki nożnej z panem Piotrem Jawnym- trenerem z klubu sportowego WKS Śląsk. Uczniowie wzięli udział w zabawach koordynacyjno- technicznych z piłką, doskonalili technikę podań, przyjęć i uderzeń na bramkę. Bardzo dziękuję panu Piotrowi Jawnemu za współpracę i ciekawe lekcje.

 

Zielona szkoła

Park linowy,  odkrywanie Jaskini Radochowskiej, wejście  na Czarną Górę, zwiedzanie fabryki szkła "Violetta" i aquapark to tylko część atrakcji, którymi uczniowie kl.6b mogli się cieszyć podczas pięciodniowej wycieczki do Stronia Śląskiego.  Z przyjemnością będziemy również  wspominać zabawy integracyjne, zacięte mecze w siatkówkę, dyskotekę  i ognisko. Byłoby wspaniale, gdyby nie te lekcje...

Drodzy uczniowie !

Już wkrótce- 19 czerwca w poniedziałek odbędzie się w naszej szkole coroczny pobór myta- czyli podatku za wejście do szkoły. z okazji DNIA PATRONA SZKOŁY.
W średniowieczu,  w czasach  patrona  szkoły- rycerza Piotra Włostowica myto pobierane było za przekroczenie granicy miast- był to rodzaj podatku. Wzorując się na tej tradycji, z przymrużeniem oka, również i my raz do roku zbieramy podatki, ale prosimy, aby uczniowie przynieśli w tym dniu dar dla uboższych kolegów- przybory szkolne, zeszyty, piórniki, flamastry, ogólnie: wyposażenie szkolne. Brak myta spowoduje trudności w wejściu do szkoły. Akcję organizujemy już  piąty raz- cztery poprzednie były bardzo udane.  Liczymy na Was i w tym roku!

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia