Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Melodia, harmonia, rytm...
 ...to składniki muzyki - tego, między innymi, dowiedziały się dzieci z 1a na warsztatach perkusyjnych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Dubois. Poza tym były rytmy: serca, samby brazylijskiej, afrykańskie, indiańskie,  marsz wojskowy, okrzyki miłośników piłki nożnej i siatkowej i zawody w rytmicznych podskokach! Było głośno i  bardzo energetycznie!

Dzień chłopaka w klasie 2a

Z okazji Dnia Chłopca panowie z klasy 2a otrzymali od dziewczynek legitymacje "Super Chłopaka".  Był też słodki poczęstunek ( dziękujemy mamie Moniki ) oraz quiz motoryzacyjny. Największym znawcą samochodów okazał się Oliwer. To był miły dzień. 

Smacznie, zdrowo, kolorowo!
Czwartkowe drugie śniadanie 1a było przepyszne! Do tego przygotowane własnoręcznie przez dzieci, a były to owocowe szaszłyki. Pan Adam, który odbywa w naszej szkole praktykę zawodową przygotował też dzieciom zabawy i zagadki związane z wiedzą o zdrowym odżywianiu. Przyjemne z pożytecznym i smacznym!

Na Ołbinie - naszym wspólnym podwórku!
Dwudniowe warsztaty prowadzone przez panią Magdę ze Stowarzyszenia Żółty Parasol w klasie 1a miały na celu budowanie więzi społecznych i zwrócenie uwagi na piękne miejsca w naszym najbliższym otoczeniu, tak często niedostrzegane... Dzieci dowiedziały się od czego pochodzi nazwa Ołbin i jakie charakterystyczne budynki są znakiem rozpoznawczym osiedla. A podczas spaceru zobaczyły wiele zakątków: domek na jesionie, złoty kiosk, podwórkową galerię, artystyczny kwietnik "zielone-nieskończone" i inne małe ciekawostki. Ładne to nasze osiedle!
 

Spotkania z muzyką w klasach 1a i 1b
Całoroczny cykl spotkań muzycznych dla klas pierwszych rozpoczął się koncertem poświęconym muzyce fortepianowej i naszemu wspaniałemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Brzmiały mazurki, polonezy i sonaty w pięknym wykonaniu nauczyciela wrocławskiej Szkoły Muzycznej, pana Filipa Malanowskiego. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu i zabawy - jak zawsze! Pierwszoklasiści zapowiadają się na prawdziwych melomanów! Kolejny koncert już w październiku.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia