bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Sąsiadujemy z artystami

Dzieci z klasy 2a oraz 2b wzięły udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez ekolożkę panią Cecylię Malik, współautorkę Domku na Jesionie na wrocławskim Ołbinie. Wspólnie rozmawialiśmy   o ekologii i sposobach, w jakich na co dzień możemy chronić/bronić nasze najbliższe środowisko.  Pani Cecylia zaprosiła nas na wielki  finał  osiedlowej akcji, na kolorowy i uroczysty przemarsz spod Domku na Drzewie, aż do sadzawki w Parku Tołpy. W trakcie wędrówki  zachęcać będziemy dorosłych do wspólnej walki o przyszłość planety, ale też przejedziemy się na grzbiecie wymalowanej Ryby! Finał  projektu: marsz z podwórka do Parku Tołpy, zwodowanie Ryby, piknik - 15.09, godzina: 16:00-19:00.

Spacer z mapą po Ołbinie
Tydzień temu uczniowie z klasy 1a przygotowali trasę ciekawych miejsc na Ołbinie. Dziś z przewodnikiem z Żółtego Parasola wyruszyliśmy tym szlakiem. Byliśmy na domku na drzewie oraz w Parku Tołpy. Dzięki warsztatom nauczyliśmy się korzystać z mapy.  

Dzień Sportu

13 czerwca na terenie naszej szkoły odbyły się „Zawody sportowe klas I - III”. Drużyny rywalizowały między sobą biorąc udział w wyścigach rzędów. Duża frekwencja, zaangażowanie oraz zdrowa rywalizacja uczniów przemawia za celowością podobnych imprez. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i dziękujemy  za udział. Zapraszamy na  zawody za rok.

Łączą nas ptaki

W tym roku szkolnym po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Łącza nas ptaki". Jej koordynatorem jest Fundacja Psubraty z Warszawy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę migrujących ptaków. Tym razem rozmawialiśmy o ptakach siewkowych, które część swego życia spędzają w zachodniej Europie. Niestety nie wszystkie ptaki mają szansę wrócić do nas wiosną. Część ginie na skutek polowań.

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia