Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
05
12
13
14
15
19
20
22
24
26
27
29
31

bip logo pomn1 grad

bezpieczne wakacje 2019

 

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Łączą nas ptaki

W tym roku szkolnym po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Łącza nas ptaki". Jej koordynatorem jest Fundacja Psubraty z Warszawy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę migrujących ptaków. Tym razem rozmawialiśmy o ptakach siewkowych, które część swego życia spędzają w zachodniej Europie. Niestety nie wszystkie ptaki mają szansę wrócić do nas wiosną. Część ginie na skutek polowań.

Czytaj więcej...

Wyjście do ZOO klasy 2b

Nasza klasa wybrała się do ZOO na zajęcia edukacyjne- szlakiem jaja. Nasze zajęcia odbyły się w budynku Afrykarium. Dowiedzieliśmy się, co się dzieje wewnątrz kurzego jaja. Nasze zajęcia odbyły się z użyciem rekwizytów w postaci jaj gadów i płazów. Następnie zwiedziliśmy Afrykarium, które jest jedyną tego typu atrakcją w Polsce. Potem udaliśmy się na pyszne lody, które w ZOO smakują wybornie. Pogoda nam dopisała i wszyscy wróciliśmy do szkoły zadowoleni.

Opinie uczniów klasy 1a na temat projektu eTwinning

Nadszedł czas podsumowania projektu Coding Masters throughout the school year. Z tej okazji przygotowaliśmy  filmik z wykorzystaniem aplikacji toonastick. Uczniowie podsumowują w nim nasz projekt, mówią o tym co najbardziej zapadło im w pamięci. Zachęcamy do obejrzenia naszej pierwszej tego typu animacji. https://youtu.be/yWa8FfIcZ00

Wystawa  Space Adventure

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a wybrali się na wystawę Space Adventure, którą można zobaczyć w naszej Hali Stulecia. Pan przewodnik opowiedział nam bardzo dużo ciekawostek dotyczących podboju  kosmosu. Mogliśmy zobaczyć oryginalne przedmioty i sprzęt wykorzystywany przez kosmonautów. Zajrzeliśmy do lądownika, widzieliśmy modele rakiet i promów, dotknęliśmy księżycową skałę.Obejrzeliśmy pouczający film o zdobywcach kosmosu i pograliśmy w kosmiczne gry. To była wyjątkowa okazja, aby zgłębić wiedzę o wszechświecie.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia