bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Pączkowe Drzewo

Wszyscy lubimy pączki (klasa 2a, która wybrała się na spektakl również), a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie. Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.  Spektakl opowiada o niepełnosprawności i uczy dzieci tolerancji. Warto go zobaczyć.

Zdjęcie i fragment tekstu pochodzi ze strony Teatru na Ostrowie.

 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia