Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
13
16
19
20
24
25
26
27

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

W Błędnych Skałach

Błędne Skały są usytuowane w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.Występują tu różnego rodzaju formy skalne, które tworzą osobliwe labirynty, bloki, ściany. Tam też wybrały się klasy trzecie. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, w tym przeciskanie się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami, podziwianie zjawisk naturalnych oraz robienie tysięcy niezapomnianych zdjęć (https://photos.app.goo.gl/XFFOtnB1NVHr0lZB3). Potem zwiedzaliśmy skansen oraz mini zoo w Wambierzycach.

Skansen w Wambierzycach powstał z inicjatywy i wielkiej pasji pana Mariana Gancarskiego. Na terenie swojego gospodarstwa agroturystycznego stworzył muzeum, w którym zgromadził niewyobrażalną liczbę eksponatów (kilkanaście tysięcy). Są to: sprzęty domowego użytku, wyposażenie wnętrz izb mieszkalnych, narzędzia wykorzystywane przez rzemieślników różnych profesji, maszyny rolnicze, a także niezwykle intrygujące eksponaty, takie jak: wydobyte spod ziemi ponad sześćdziesięcioletnie...weki. Na końcu odbyło się wspólne ognisko, piekliśmy kiełbaski i chlebek. To była bardzo ciekawa wycieczka.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia