bip logo pomn1 grad

Wielokulturowość, czyli świat jest ciekawy!

To tytuł warsztatów w jakich uczestniczyli uczniowie klas 3a i 3c w ramach projektu  Akademia Dzieci Świata. Jest to projekt edukacji wielokulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia.  Podczas  zajęć dzieci poznają różnorodność świata, jednocześnie budując w sobie przekonanie, że ludzie na całym świecie są do siebie podobni. 

 

Mimo, że dzieci w różnych częściach naszego globu różnie się ubierają, jedzą różne potrawy,  mimo wielu różnic i dzielących nas odległości, to każde z nich pragnie być szczęśliwym, mieć przyjaciół. Uczestnictwo w zajęciach buduje  otwartość i  poczucie odpowiedzialności, wzbudza postawę empatii i zrozumienia.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia